Tem
23
2010

Türkiye’nin En İyi Haber Spikerleri

En çok tanınan, en çok izlenen Türkiye’nin en iyi 10 haber spikeri…

10
Caner Karaer- Show tv –Sabah kuşağı
Kısa kısa:
Caner Karaer haftaiçi sabah haberlerini sunuyor. Ekranların en sevilen isimleri arasında gösteriliyor.
9
Şebnem Sunar-ATV-Ana haber
Kısa kısa:
36 yaşında olan Sunar, Atv’nin ilk açıldığı günden yani 1993 yılından beri haber spikeri. Ayrıca co-anchormanlik te yapıyor. Yani anchormanlerin yardımcısı. Evli bir çocuk annesi. Şuanda haberin ana haber sunucusu. Bu işi yanlız erkeklerin yapmadığını üstüne basa basa dile getiriyor. Atv yetkilileri Ali Kırca’dan boşalan yeri doldurana kadar Sunar ile çalışacaklarını söylüyorlarmış.
8
Ahu Tanrıkulu-Kanal 24-Ana Haber
Kısa kısa:
Uzun süre boyunca TRT’de çalıştıktan sonra Kanal 24′e tranfer olan başarılı haber spikeri. Tanrıkulu, birinci olarak tamamladığı Uluslararası Basın Enstitüsü IPI’ın ‘Gazetecilik Programı’nda ‘En İyi Genç Gazeteci’ ödülüne de layık görülmüştü.
7
Nazlı Çelik-Star Tv-Ana Haber
Kısa kısa:
1977 doğumlu.meslek hayatına 1999 yılında Ntv’de muhabirlik yaparak başladı. Uzun bir süre Star Tv ‘de gece haberlerini sundu. Bir süredir de Ana haber bültenini sunuyor. 2005 yılında Siyaset Dergisi tarafından “yılın en iyi gece haber programı” ödülünü aldı. 2007 Altın Kelebek en iyi kadın haber sunucusu ödülüne de sahip oldu.
6
Esra DUYGU AKGÜN- Kanal T-Ana Haber
Kısa kısa:
TGRT  ana haber spikerliğinden Kanal T’nin haber spikerliğine transfer oldu. Türkiye’nin en genç ve yetenekli kadın haber spikeri olarak görülüyor. Hatta bunun bir kanıtını da geçtiğimiz dönemlerde www.habersipikerleri.com sitesi tarafından aldığı ödül oldu.
…Reklam arası…5
Celal Pir- Cnbc-e-Ana Haber
Kısa kısa:
47 yaşında. Ntv ekonomi bölümü haber koordinatörü iken Cnbc-e’ye tranfer olan haberci. Daha önce de Kanal D’de editörlük yapıyordu. Emin adımlarla yapılan bir yükseliş öyküsü yani anlayacağınız.
4
Banu Güven- NTV- Ana haber
Kısa kısa:
Güzel sunucu 1969 doğumlu. Bizce kesinlikle daha genç gösteriyor. Meslek hayatına bir İsviçre gazetesinin Türkiye büro sorumlusu olarak başladı. 1997 yılından beri Ntv’de çalışıyor. 2009 yılında beri de Ntv’nin ana haber spikeri.
3
Mehmet Ali Birand-Kanal D-Ana haber
Kısa kısa:
1941 doğumlu. Gazeteci, haber sunucusu, progrm yapımcısı, yazar ve köşe yazarı. Mesleğine ilk Milliyet gazetesinde başladı. Evli ve bir çocuk babası. Suanda Kanal D’nin ana haber bültenini sunuyor. Ayrıca CnnTurk’ ün de yöneticilerinden.
2
Uğur Dündar- Star Tv-Ana haber
Kısa kısa:
1943 doğumlu. Meslek hayatına TRT’nin açtığı bir yarışmayı kazanarak başladı ve program yapımcısı oldu.Evli ve 4 çocuk babasıdır kendisi.Şimdi Star Tv’nin ana haber bültenini sunuyor.
1
Ali Kırca- Show Tv-Ana haber
Kısa kısa:
1949 doğumlu. Mesleğine TRT ile başladı. 1969 yılında deniz teğmeni iken yayınladığı bir bildirge yüzünden silahlı kuvvetler ile tüm ilişkisi kesilmiş o da sonra kendisini medyanın tam ortasında bulmuştur. Şuan evli değil ama 2 tane nur topu gibi çocuğu var.
 
 
 

Türkiye’nin En İyi Haber Spikerleri için 11 yorum var

Sen de fikrini söyle!

 1. vallaha benim için en iyi uğur dündar!

 2. Bunlar mı spiker? Güldürmeyin insanı. Bunlar kendi konuştukları dilden dahi bîhaber, haberi nasıl sunsunlar!

 3. ESRA DUYGU AKGÜN gerçekten içlerinde en gelecek vaadeden ve türkçesi, diksiyonu en mükemmel olanı.tebrik ediyoruz.

 4. Bence, kendi anadili olan Türkçe’yi bu kadar kötü konuşan-hatta konuşamayan-birinin bu listeye girmesi olacak iş değil…Kim olduğunu herkes bilir, adını yazmama bile gerek yok…

 5. bence çok doğru bir karar

 6. Trt spikerleri suya mi dÜstÜde onlardan hiçbiri yok .

 7. bence nazlı tolga en iyi sunucu

 8. en iyi tv 5 spikerleri

 9. Makyajlarını çok fazla yapiyorlar, Renkli lens çok BARİZ belli.saçların doğal olması uzun olması gerekmiyor.

 10. Ben 14 yaşındayım ödevime çoook yardımcı oldu tşekürler =)

 11. HEYGİDİ HEY NERDE O ESKİ1989DAKİ NERMİN TUĞUŞLU ZAFER KİRAZ SOYİSMİ AKLIMA GELMİYOR ORHANDI ESKİ DİPÇİK GİBİ SPİKER ONLARDI