May
17
2012

Sıradışı 10 Balkon Tasarımı

Özellikle ılıman iklimlerde balkon olmazsa olmazlardan. Yaz akşamları balkonda ailecek oturup sohbet edip bir şeyler içmenin hazzı çok az şeyde var. Bazı mimarlar ise bu olayı biraz abartmışlar. İşte listemiz.

10
Cam Balkon
Bu yaratıcı dizayn çelik, alüminyum ve camdan yapılmış. Evinizin penceresi kısa bir süre içinde balkona dönüşebiliyor.
9
Noida Rezidans Balkonları
Noida Dünya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden. Bu rezidans projesinde ise inanılmaz şekilde balkonda bir havuz bulunuyor.
8
Hamak Balkon
Bu taşınabilir hamak balkon, balkonsuz evler için bir çare olabilir. Tabii buna çıkıp oturmaya cesaretiniz olursa.
7
Arabalı Balkon
Evine kadar arabayı sürmek bir çok erkeğin fantazisidir. Alman mimarlar buna da bir çare düşünmüş, asansörlü otopark sayesinde arabanızı balkona park edebiliyorsunuz.
6
Fincan
Bu yaratıcı balkonlar bir çay şirketinin promosyonu için yapılmıştı.
…Reklam arası…5
Blok Balkonlar
Küçük evlerde daha fazla yaşam alanı sağlamak için yapılmış bu dizayn sayesinde iç alan büyümüş ve fakirler de daha büyük evlerde yaşayabilmiş. Bu muhteşem dizayn Slovenya’dan.
4
VM Evleri
V ve M harflerinin iç içe geçmesinden dizayn edilmiş bu evlerin balkonları 100 yıl sonrasını anlatan bir filmden fırlamış gibi.
3
Willis Kulesi
Chicago’da bulunan Willis Kulesi’ndeki bu balkonlar insanda uçma hissi yaratması için özel olarak dizayn edilmiş. 1.300 feet yükseklikte olan bu balkonlardan benim gibi yüksekten korkan biriyseniz uzak durun.
2
Yeraltı Balkonu
Bu modern görünümlü evin yeraltına inen tünelinin sonunda balkon vazifesi gören bir yer var. Böylece yamaçtan manzarayı seyretmek ev sahipleri için daha kolay.
1
Yüzme Havuzu
Bombay’da bulunan bu balkonlar insana vay arkadaş dedirtiyor. Böyle bir keyif herhalde çok fazla insanda yok.
 
 
 

Sen de fikrini söyle!