May
11
2010

En İyi 10 Vampir Filmi

En iyi Vampir filmleri listesini yaparken oldukça zorlandığımızı söylemek zorundayız. Bu liste konusunda anlaşmazlıklar çıkacağını şimdiden kabul ediyoruz. Çünkü kimileri komik vampir filmlerini severken; kimilerinin ise bir vampir filminden beklentisi kan ve ürkütücü sahneler görmek olabilir. Bu listedeki vampir filmleri’nin ortak özelliği hepsinin kendi alanında kültleşmiş olması. Listeden izlemedikleriniz varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

10
John Carpenter’s Vampires (Vampirler) – 1998
10
Vampir avcısı James Crow, (James Woods) geçimini kurduğu bir ekiple vampir avlayarak sağlıyor, masrafları da kilise tarafından karşılanıyordur. Ekip, büyük ve eski bir evde birçok vampirin hakkından başarıyla geldikten sonra kaldıkları otelde bunu kutlamaya başlıyorlar. Ama intikam için gelen bir vampir ortalığı kan gölüne çeviriyor. Crow ve bir arkadaşı dışında tüm ekiptekiler katlediliyor. Bu olay üzerine kiliseye geri dönen Crow, ekip arkadaşlarını katleden vampirin peşine düşmek için ekipten kurtulan diğer arkadaşıyla birlikte and içiyor.
9
The Lost Boy (Kayıp Çocuk) – 1987
9
Bu film, gerçekten de vampir filmleri içerisinde bir klasik. Filmin konusu kısaca şöyle: Bir anne ve iki oğlu California’nın küçük bir sahil kasabasına taşınıyorlar. Bu arada kasabada da bazı gizemli ölümler yaşanıyor. Evin küçük oğlu kafayı vampirlerle bozmuş iki çocukla arkadaş oluyor. Bu çocuklar kasabada vampirlerin yaşadığını düşünüyorlar ve iyi birer vampir avcısı olmaya çalışıyorlar. Evin büyük oğlu ise kasabanın gençlerine takılıyor ve güzel bir kıza aşık oluyor. Zaman geçtikçe çocukların annesi büyük oğlunun gündüzleri devamlı uyuduğunu keşfediyor. Büyük kardeşin vampirleşmeye başlamasının ardından , küçük olan onu bu durumdan kurtarmaya çalışıyor.
8
Interwiev With The Vampire (Vampirle Görüşme) – 1994
8
Vampirle Görüşme, ünlü korku yazarı Anne Rice’nin en çok satanlar listesindeki kitabından beyazperdeye aktarıldı. Filmde, asilzade bir vampir olan (Lestat) Tom Cruise ve karısını kaybettikten sonra yaşam sevincini kaybeden ( Louis) Brad Pitt’in maceraları konu alınıyor. Lestat, Louise’i farkediyor ve onunla ilgilenmeye başlıyor. Hem onu kendine muhtaç etmek hem de ona acıdığı için onu vampir yapmaya karar veriyor. Louis kendi kararıyla vampir olmayı kabul etmesine rağmen ; insan kanıyla besleniyor olması onda utanç yaratmaya başlıyor ve gün geçtikçe Lestat’tan nefret etmeye başlıyor. Bu arada aralarına giren küçük bir kız, Claudia, aralarındaki sürtüşmeyi hızlandırıyor. Bütün bu olanları aslında günümüz Amerikasında bir apartman dairesinde bir vampir (Lestat) , genç bir gazeteciye anlatıyor.
7
The Horror Of Dracula (Drakula’nın Dehşeti) – 1958
7
Mumya, Kurtadam ve Frankestein filmleri’nin kültleşmiş oyuncusu Christopher Lee, Dracula’nın Dehşeti filmi’nin de başrol oyuncusu. Daha sonra “Yüzüklerin Efendisi”nde Saruman rolünde izlediğimiz oyuncuyu, bu filmde Kont Dracula rolünde izliyoruz. Bram Stoker’in romanından birebir uyarlanmış olan bu filmde Jonathan Harker’ın Kont Dracula’nın şatosuna girip vampire dönüşmesiyle birlikte yaşananlar anlatılıyor. Ancak kitabı’nın aksine bu filmde vampir avcısı olan Van Helsing biraz daha ön planda tutulmuş.
6
Bram Stoker’s Dracula
6
Çekilmiş en iyi fantastik filmlerden bir tanesi olmasının yanı sıra, müthiş bir tutkuyu anlatan bir klasik… 1992 yılında Francis Ford Coppola’nın yönetmenliğini yaptığı ve vampirlerin aşkını anlatan filmin konusu kısaca şu şekilde gelişiyor: Genç İngiliz avukat Jonathan Harker ( Keanu Reeves) Doğu Avrupa’da Transilvanya‘da bir şatonun gayrimenkulü ile ilgili hukuki işlemler yapmak için görevlendirilir. Bu kasvetli şatoya kendini kapatmış olan Kont Drakula, ( Gary Oldman) uzun zamandır yalnız bir hayat sürmektedir. Tanrı tarafından lanetlenmiş olan kont ölümsüzdür ancak sürekli olarak insan kanı içmesi gerekmektedir. Avukatın nişanlısı Mina Murray’in ( Winona Ryder) bir resmini gören Dracula, kaybettiği ve yüzyıllardır aradığı aşkını bulduğuna inanarak Jonathan’ı şatoda tutsak olarak alıkoyar ve Londra‘ya Harker’ın nişanlısını aramaya gider.
…Reklam arası…5
From Dusk Till Dawn (Günbatımından Şafağa) – 1996
5
Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazıp başrollerinden birine geçtiği film, Robert Rodriguez’in, El Mariachi ve Desperado filmleriyle başladığı sinema kariyerinin şimdilik en parlak filmlerinden birisi. Filmde, Gecko biraderler, rüzgarı arkalarına alıp Meksika’nın özgür ortamına doğru bir yolculuğa çıkarlar. Texas’ta sıkı bir soygun yaptıklarından dolayı, ne olur ne olmaz diye bir rahip ve ailesini de yanlarında rehin olarak bulundururlar. Buluşma için bir Meksika barının kapısını aşındırdıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Mekan, kesinlikle vampirlerin içeri alınmadığı barlardan değildir.
4
Blade (Bıçağın İki Yüzü) – 1998
4
Yarı insan yarı ölümsüz Blade, insan ırkını ortadan kaldırmayı planlayan vampirlere karşı amansız bir savaş vermektedir. Deacon Frost adlı genç vampirin kıyamet gününü başlatacak gizli bir törenin şifrelerini çözdüğünü öğrenir ve ölümsüzlerden oluşan bir orduya karşı tek başına harekete geçer. Ancak Kan Tanrısı La Magra’nın yeryüzüne inip kıyameti başlatması için Blade’in kanına ihtiyaç vardır. İnsan ırkının koruyucusu olan bu süper kahraman istemeden insanlığın sonunu getirecek midir? Filmin yönetmenliği için ilk olarak David Fincher’ın ismi geçmiş, ancak Fincher diğer projeleriyle ilgilenebilmek için teklifi geri çevirmişti. Filmin başarısının ardından 2002 ve 2004 yıllarında devam filmleri de çekilmişti
3
Underworld (Karanlıklar Ülkesi) – 2003
3
Yüzyıllardır insan kültürünün derinlerinde gizlenen aristokrat ve seçkin vampirler ile acımasız ve insanlıktan uzak Kurt adamlar’ın hikayesi. Onların varlıkları, artık insan ırkı için gizli bir efsane olmaktan daha ötedir. Fakat kendi tarihleri boyunca birbirleri için rakip olmuşlardır. Ta ki sonunda içlerinden biri hayatta kalana dek bu savaş sürecektir. Selene, vampirlerle kurtadamların arasında kalmış bir avcıdır. Ancak vampir olduğu için vampirlerin tarafında savaşmaktadır. Bu savaşın ortasında Selene, bir insanın kurt adamlar tarafından kaçırıldığını öğrenince Micheal’ı bir gölge gibi takip etmeye başlar ve o insanı kurtarmaya çalışır. Film ilk gösterime girdiğinde 60 milyon dolarlık bir hasılat getirdi. Bu daha sonra devam filmlerinin de çekilmesine yol açtı. Devam filmi de ilk gösterime girdiğinde 70 milyon dolar hasılat yaptı.
2
Near Dark (Karanlık Bastığında) – 1987
“Point Blank”, “Strange Days” gibi filmleriyle tanıdığımız Kathryn Bigelow imzalı yapıtta Bill Paxton, Lance Henriksen gibi isimler rol alıyor. Bigelow’un dikkatleri üzerine çektiği ilk filmi olan ‘Near Dark’ Western türü ile vampir mitini bir araya getiren ilginç bir çalışma. Tek başına bir filmi kotarabilmesine şüpheyle bakılan yönetmene çekimlerden 5 gün sonra isterse işi bırakabileceği teklif edilse de o vazgeçmedi. Bu ilginç vampir filmini tamamladığında Amerikan Korku Filmi Akademesi tarafından En İyi Yönetmen dalında aday gösterildi. Film’de Caleb adlı bir genç, bir grup serseriyle yolculuk eden güzel bir kıza aşık olur. Daha sonradan bu grubun bir vampir topluluğu olduğunu anlar ve bu vampir ailesiyle birlikte bir maceraya sürüklenir.
1
Nosferatu-1922
Vampir türünün ilk önemli filmi, diğer vampir filmleri’nin de büyükbabası olan bu film gibi bir film bir daha ne yazıkki yapılamadı. Dışavurumcu Alman sessiz sinemasının önde gelen örneklerinden biri olan film siyah-beyaz çekilerek beyazperdeye yansıdı. Aslında halen çok popüler olan bu filmin popüler olmasının çok garip bir nedeni var. Bu filmi izleyenlerden bazıları Kont karekterini korkutucu bulurken; bazıları da halen onu gülünç buldukları için bu filmi izliyorlar. Filmin konusu ise şöyle: 1838 Almanyası’nda geçen film’de Emlâkçı Thomas Hutter’ dan, Kont Orlok’a bir ev satması için Transilvanya’ya gitmesi istenmiştir. Yeni eşi Ellen le vedalaşarak, Kont’un ıssız bir yerdeki şatosuna doğru hevesle yola çıkan Thomas, burada korkutucu, insana pek de benzemeyen Orlok’la karşılaşır. Thomas ertesi sabah uyanınca boynunda iki ısırık izi görür. Yavaş yavaş, evsahibinin bir vampir, hem de efsanevi Nosferatu olduğunu anlar. Ne var ki artık çok geçtir; şatoda kısılıp kaldığı için kaçamaz, ve Nosferatu gece kanını emmek için odasına gelir. Bu arada karısı Ellen de onu huzursuz eden bir rüya görmektedir. Kocasının bir sorunu olduğunu anlar ve uykusunda ona seslenir. Kont, Ellen’in Thomas’la olan ruhsal bağlantısını hissederek kurbanını bırakır ve onun yerine bu kadını elde etmek için karısının bulunduğu yere gitmeye karar verir. Kendini toprakla doldurulmuş bir tabutlar yığınına gömerek, gemiyle Almanya’ya doğru yola çıkar. Yol boyunca hem geminin tüm mürettebatının, hem de uğradıkları her limanın veba salgınına kurban gitmesine yol açar.
*
Bonus: Twilight (Alacakaranlık) – 2008
bonus
Alacakaranlık filmini listemize almadan edemedik. Alacakaranlık filmi Stephenie Meyer’ın 2005 yılında yazdığı kitaptan uyarlanan bir film. Filmde, boşanan bir ailenin çocuğu olan Isabella babasının yanında yaşamaya başlar. Kasabada aslında 108 yaşında olan ama 17 yaşında gibi görünen bir vampire ilgi duymaya başlar. Bu ilgi zamanla büyük bir aşka dönüşür. Daha sonra göçebe vampirlerin gelişi Isabella’nın hayatını tehlikeye sokar. Aşk ile aksiyonu bir arada sunan bu film vizyona girdiği ilk gün 35.7 milyon dolar hasılat yaptı. Arkasından 2009 yılında filmin 2. serisi New Moon (Yeni Ay) vizyona girdi. İlk seri kadar hayranlık uyandırmamış olsa da haziran 2010 ‘da vizyona girecek olan serinin 3. filmi The Twilight Saga (Tutulma) heyecanla bekleniyor.
 
 
 

En İyi 10 Vampir Filmi için 155 yorum var

Sen de fikrini söyle!

 1. nosferatuyu kesinlikle vampir filmleri arasinda tek gecerim babasi o dur !!!

 2. alacakaranlık bütün fimler arasında en mükemmeli

 3. bence karanlıklar ülkesi alacakaranlık en güzelleri

 4. kim ne derse desin en güzel film karanlıklar ülkesi 1.2.3 izledim hepsı bır bırınden mukemmell

 5. Bende şöyle bir liste sunayım nacizane:

  10. Salem’s Lot (1979)

  9. John Carpenter’s Vampires (1998)

  8. Bram Stoker’s Dracula (1992)

  7. 30 Days of Night (2007)

  6. Interview With the Vampire (1994)

  5. Shadow of the Vampire (2000)

  4. Buffy the Vampire Slayer (1992)

  3. Dracula (1931)

  2. Nosferatu (1922)

  1. From Dusk Till Dawn (1996)

 6. alacakaranlık..hem serinin 4 kitabını hemde 2 filmini izledim tek kelimeyle süper..:):)

 7. blade’i tek geçerim…

 8. en güzel alacakaranlık valla kim ne derse desil
  edward edward
  robert pattirson I love you

 9. Açıkçası vampir filmleri arasında en iyi kurgu Interwıev with the Wampire ait

 10. bence en iyisi
  INTERWIEV WİTH THE VAMPIRE ( VAMPİRLE GÖRÜŞME)- 1994 bundan sonra
  BLADE(BIÇAĞIN İKİ YÜZÜ)-1998

 11. Bence alacakaranlık serisinden daha mükemmeli yok.Tek kelimeyle harika.

 12. Bence alacakaranlık serisinden daha mükemmeli yok.Tek kelimeyle harika.

 13. kim ne derse desin en güzel alacakaranlık

 14. kim ne derse desin en güzeli alacakaranlık

 15. bundan daha muhteşem bir seri olamaz alacakaranlık muhteşem

 16. hepsineeeeeeeee bayılıommmmmmmmmmmmmmmmm

 17. Karanlıklar Ülkesi 1,2,3 en güzel vampir filmleri serisi üçüde harika romantizim ,gerilim,entrika oyuncular,senaryo,görsel efektler 10 numara perfect

 18. bence en iyi vampir filmi alacakranlık

 19. bence hepsi güzel ama en güzeli karanlıklar ülkesinde 1,2,3′dür.sonra ise alacakaranlık’dır…
  ”gerçi hepsi güzel ama bunlar içlerinde en güzelleri”

 20. benim 1. Interwiev with the vampire !

 21. bence vampirle görüşme izlediğim en zevkli vampir filmiydi hatta tekrar izlesemmi diye düşünmekteyim…

 22. alacakaranlık bir kız ç.ocuğu filmi bu litede bonus hakını kim veriyor ????

 23. bence blade ve alcakaranlık hepsiden güzel

 24. vampirli filmlerden en iyisi karanliklar ülkesi ondan sonra alacakaranliktir ben bunu bilirim bunu söylerim bayiliyom bu filmlere

 25. bence en güzeli alacakaranlık yok öyle bi film tek kelimeyle mükemmel

 26. bence alacakaranlık ve blade süperler

 27. yaaaaaaa bence en güzeli alacakaranlık ama alacakaranlıkcılara şöyle bi duyurum var! biliyorsunuz alacakaranlığın 4. şafak vakti çıkacak ve şöyle duymuştum 5. film gece yarısı güneşide çıkabilirmiş ama bu artık 100 de 100 çıkıyo ve bomba haber bunun 100 de 100 çıkmasını sağlıyan şey 6. film sanırım 6. film çıkacak doğan güneş

 28. bence bmc

 29. bence en güzel filim karanlıklar ülkesi filmi izleyenler zaten hak verecektir

 30. en iyi aşkı ve tutkuyu anlatan alacakaranlık serisidir….

 31. şu salak kızlara yorum yaptırmayın filmden falan anladıkları yok en güzel vampir filmleri 30 gün gece,blade,gün batımından şafağa ve karanlıklar ülkesidir gerisi hikaye

 32. ben vampir olan bütün filimleri seviyorum.çünkü,korkunç oldukları için

 33. bence VAMPİR GÜNLÜKLERİ hepsinden çok dahaa güzel..

 34. bence en güzelleri THE WAMPİRE DİARİES (vampir günlükleri),TWİLİGHT (alacakaranlık)tüm kitaplarını okudum alacakaranlığın izlenecek son bölüm var oda şafak vakti oda daha vizyona girmedi.DAMON SALVATORE-ROBERT PATTİNSON

 35. hayır en güzelleri vampirlerle görüşme ve alacakaranlık

 36. en güzel film alacakaranlık yeni ay tutulma ve şafak vakti bilade ve karanlıklar ülkesi

 37. bence en güzeli alacakaranlık ve the vampire diaries

 38. valla bence en iyisi van helsink kim ne derse desin başkası yok

 39. arkadaşlar alacakaranlığın tv ‘ de olan kaç filmi var ?

 40. kim ne derse desin en iyi film ((((alacakaranlıktır))))

 41. COX GOZELDIRLER

 42. ben ve aşkımın en sevdiği film alcakaranlık tır

 43. tüm wampir filimlerine bayılıorum hepsi br birinden gzlll :) :)

 44. Interwıev with the Wampire kurgusu bence diğerlerine göre daha iyi ve sürükleyici.Ama günbatımından şafağa da güzel gibi görünüyo.

 45. MERHABALAR DİĞERLERİNİ BİLEMEM BEN SADECE ALACAKARANLIK FİLMİNİ SEYRETTİM ÜÇ FİLMDE HARİKAYDI DÖRDÜNCÜYÜ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM. SEYRETMİYENLER VARSA TAVSİYE EDERİM

 46. Ben bir çok vampir kitabı okudum ve alacakaranlığın üç filimini birde vampir görüşme ve de karanlıklar ülkesini seyrettim. bunların dışında adı duyulmamış bir kaç vampir filimi daha seyrettim. hepside benim açımdan güzeldi ama alacakaranlık serisi daha farklıydı. Şimdi Vampir Akademisinin serisini bekliyorum eminim Alacakaranlığı arkada bırakacak. Kitabı bence şimdilik bir numara

 47. bence hepside harika

 48. bncde alacakaranlık en güzeli

 49. benge bu filimler arasindaki en iyi filim twilight ve bleid

 50. bu tür filmler her zaman ilgimi çeker ama bana göre gün batımından şafa’ga

 51. neden en sonda alaacakaranlık var ya zoruma gitti ilk başta olmalıydı ama

 52. benim düşüncem 1.bıcagın iki yüzü 2.alaca karanlık 3.van helsink 4.karanlılar ülkesi aksiyon gerilim sürükleyici ve hepside bir birinden filimlerdir………..herkese meraba……..

 53. Hpsi güzel ama Van helsink başka bence.

 54. love you robert pattirson

 55. Ben ilk olarak size birşey soracağım.Alacakaranlık listenin en sonunda mı acaba?Diyilsede kaç numarada yer alıyor?Sorularıma cevap verenlere teşekkür ederim…

 56. benim için 3 tane vampir filmi var :
  1.Alacakaranlık serisi
  2.karanlıklar ülkesi serisi
  3.blade serisi
  gerisi teferruat ;)

 57. bn hep aradım bı bulamadımvampır olmanın yolunu varmıdı yoksa hayal urunumu anlamadım ama kurt adam ve vampır fılmlerının hasdasıım seydan bana dese ruhunu ver vampir ol hemen dusunmem bıle

 58. bn hep aradım bı bulamadımvampır olmanın yolunu varmıdı yoksa hayal urunumu anlamadım ama kurt adam ve vampır fılmlerının hasdasıım seydan bana dese ruhunu ver vampir ol hemen dusunmem bıle

 59. alacakaranlıktan güzeli yok harika

 60. alacakaranlığı beğenen arkadaşlar hangi yaş grubunu temsil ediyor çok merak ettim.. hangi filmin daha iyi olduğuysa tercihe göre farklılıklar gösterir.. ben interwiew with the vampire filmini çok beğenmiştim.. farklı bir bakış açısı sunmuştu sonsuz yaşama..

 61. bence en iyi film alacakaranlık serisi ve vampir günlükleri .VAMPİR GÜNLÜKLERİNİ MUTLAKA İZLEYİN

 62. bence kutsal damacana da şeytan fli ve bu flim çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook
  çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook

 63. Rezana katılıyorum o yüzden bonusu almış en sevdiğim en güzel ve en şeker olanı bence ALİCE gerçek adıyla ASHLEY GREENE…

 64. the vampire diaries

 65. Bnce ennnn güzeliiii twilight safak vakti bella vampir oluyorrr bayildim
  tek kelime ile hhaarriikkaaaaaaaa …alice bayiliyorumm…

 66. tabiki en iyi vampir filmi kelimesiz alacakaranlik seviorum seni edwerd bayliorum bu filme dor gozle bekliorum “5″ serisini

 67. walla gardaş seveyon öleyon seveyon ama olmoo edward evlenmeden etme seni seveo öpeon bokeon ama şimdi gül gibi feriha varken niye bella he neden gerçi benim yedek emir var ama napen mühürlendim sana valla olmoo cevap yaz bak kapateon bubam gideo vaaaaaaa benim babam sizin Rıza emminiz geleo

 68. Lannn bu ne şiddet ne celal Laan edward salağı Ferihamı alamazsın Halil adamsan karşıma çık feriham seni seviyorum edward senin manitanın adı bella benimki feriha korayınki gülsüm halil sen boşta kaldın oğlum hadi bye feriham sendem ayrılırsam izdivaçlarımı bekliyorum

 69. voooooy feriha bırak artık emirin pesini usandım snden ne yapsam edward kurtardı ayyy pardon emir kurtardı bak sana söz veriyom edwardla bellanın arasını bozıcam edwardda sana kalıcak ama önce senin bana emiri vermen gerekiyo.
  emir- lannnn sen benim ferihama ne diyosun kırmızı ciyan.
  feriha- emirim aslında oooolabilirde yaani ben edwardıda alabilirim

 70. emir seni seviyorum ama sira edwarda geldi.bu arada edward beni dönüstür.

 71. valla alacakaranlik cok gözelidir vaaa sicanlarima sican o deo EMiR bu deo EDWARD neden bilemeon valla ikiside yalvareo ama olmoo

 72. bencede ali sana katılıyorum bu salak kızlar aşk meşkten baska bişi anlamıyorlar :) ))

 73. bence en güzeli THE WAMPİRES DAİRiES(vampir günlükleri) ve alaca karanlık

 74. bende drakulaya katılıyorum

 75. ıkı fılmde bırbırınden guzel yalnız bu kız mılletının hepsı spastık ve ozurlu mal ya):)

 76. ALACAKARANLIĞIM BNM SEWİLİON…….

 77. KARANLIKLAR ÜLKESİ MÜKKEMMEL ÇOK GERÇEKÇİ :) )

 78. ANGELİNA JOLUE VAR KARANLIKLAR ÜLKESİNDE

  BÜTÜN SERİSİNİ İZLEDİM TV 8 DE

 79. valla ben onu bunu bilmem alacakaranlık diğer filmlere taş çıkartır aslında ben şafak vaktini bile izledim bella doğum yapıyor doğum yaptıktan sonra kalbi duruyo jacob da bellanın bebeği yani kızı renesmee ye aşık olup mühürleniyo… bndn sr…

 80. alacakaranlığı çoooooooook seviyorum

 81. BEN EDWARD A BAYILIYORUM

 82. bence en iyisi twilight olmalıydı

 83. 30 gün gece.gibi bir filmin olmaması gerçekten üzücü.

 84. Bence en güzel filmler ALACAKARANLIK 1-2-3-4 hatta 4 mükemell ötesi bir şey yaa herkese tavsiye ederim (türkçe dublajı vizyona girdi)

 85. EN GÜZELİ ALACAKARANLIK OLACAKTI

 86. bence en iyisi VAMPİR İMPARATORLUGU ydu farklı bi bakış acısı var.

 87. benim izlediğm eniyi denecek kayıp gençlik tek geçiyorum…herkese tawsıye ederim
  o yılların en kalıcı ve başarılı filmlerinden bitanesi..iyi.seyirler.. onur ata aydın..

 88. Hahah :D Yha Saka mı Yapıosnz En İyi En Kaliteli Enn GÜzel Film Tabiki de The Wampire Diaries (Wampir Günlükleri) =)) <3. Süper Bişi Yhaa.Kimse Kıyaslamasın.Dracula Da Güzel Tavsiye Edrm….

 89. alacakaranlık filmi bence çok süper)))))))))))))))))

 90. heralde burda kimse Van Helsing’i izlememiş?

 91. Kimse “gşr kanıma” dan bahsetmemiş çok tuhaf doğrusu

 92. alacakaranlık serisini bende okudum ancak filmleri kitap kadar iyi değil.. özellikle 2. filmi berbattı. kitabını okuduktan sonra film hem çok basit hemde yetersiz kalıyo bence

 93. burda yok ama en iyisi vampir günlükleri kim ne derse desin

 94. cooooooooooooook güzel

 95. alaca karanlık
  karanlıklar ulkesı
  blade

 96. vampirin asistanıda güzel :)

 97. arkadaşlar bence en iyisi ALACAKARANLIK o filme cidden bağlıyım bu arada fanlarına sesleniyorum alacakaranlık 5 gece yarısı güneşi ve 6′da ilk nefes olacak

 98. korku

 99. alacakaranlık filmi en iyi vampir filmlerinden biri çok seviyorum

 100. filimler süper açılıyorr ve heke o dracula filmi

 101. Benim için tek bir vampir filmi var o da tabi ki ALACAKARANLIK(TWİLİGHT)

 102. şimdiye kadar yapılmış en iyi vampir filmi vanhelsing dir. İkincisi karanlıklar ülkesi gerisi hikaye

 103. en iyisi nosferatu en iyisi ve dracula 1958

 104. Bence arkadaşlar birde the wampire diariesi izlein süper harika bişiy ben 3 kere izledim valla mükkemmel

 105. @merve robert p. gay.

 106. John Carpenter’s Vampires kesinlikle hepsini katlar bu film size bir film daha tavsiyee edicem geceler bizim buda vampir filmidir begenceginize eminim…

 107. alacakaranlık en güzeli

 108. Alacakaranlık sadece duygu içeren bir flimdir aksiyon yok.
  KARANLIKLAR ÜLKESİ 1 2 3 4 izlede Alacakaranlık ilk okul talebelerin izledigi flim oldugunu anlarsınız

 109. bence en güzeli ve en becerili yani başarılı buldum karanlıklar ülkesi izleyince vampir olasım geldi

 110. alacakaranlık hepsini bastırır bikerre

 111. Nosferatu en iyisi bu fil olmasaydı biraz alacakaranlık vb filmleri zor görürdünüz film konusunda en ufak bilgisi olan hemen en iyisi Nosferatu cevabını verir

 112. İçlerinden Underworld,Twilight,Nosferatu filmlerini izledim. Nosferatu içlerindeki en orjinal vampir filmidir. Twilight ı hiç begenmedim hiç mi hiç tavsiye etmem ergen filmidir saçma sapan bir aşk hikayesini anlatır vampir lerle alakası yoktur onlara kan emen ucubeler tanımı daha çok yakışır. underworld gerçekten güzel kaliteli aksiyonu bol bir yapımdır ve tabi Kate Beckinsale in oynaması apayrı bir durum diğer filmleri izlemediğimden yorum yapmıcam

 113. Tamam asıl fasla geldik.Alacakaranlık kitabını ve filmlerini biliyoz.sırf kızlar filmi oradaki oğlan için izliyo .bi bayan olarak bunu ben bile kaldıramadım filmin neresini beğendiler anlamadım kitaptan çokk faklı şimdi 10 numara filmlerim (BLADE ,KARANLIKLAR ÜLKESİ. 30 DAYS OF NİGHT ,VAMPİRLE GÖRÜŞME VS ) TEK GEÇERİM haaa bu arada şu bonus mu ne karın ağrısıysa öldüreceklerini bilsem alacakaranlığa tövbe billah vermem kaldırın laynnnn onu ordan göz zevkimi bozuyo haa küfür yasak ona göre bayyyyy ha ha haha hayyyyyy :) :) :)

 114. bence en iyisi nosferatu ve vampirle görüşme.alcakaranlık bu ”en iyi vampir filmi listesi”ne deil vampir filmleri listesine bile giremez.

 115. Bence Karanlıklar Ülkesi. Serinin bütün filmleri harika.

 116. Sümüklü Bella.Edward bizim biricik Cedric Diggorymiz.

 117. kızlar nerde ask görseniz oraya abanıyosunuz kopun artık şu tüylü yastıklarınızdan bende kızım ama alaca karanlık olayndan tiksindirik oldum :P vanhelsng , blade trnty . ve karanlılar ülkesini tek gecerim . o ne ya alacakaranlık topa döndü bella nın sağı solu belli deyil heran başka birine aşık olabilir diyemi bekliyosunz DİP NOT: edwardı yakışıklı bulan kızlar o adamı görünce kaza bela bi sitede olan klavyeme oluo klawyenin üstne çıkarıyorum ne yediysem :D parlayan erkek mi olur dostum simli balerin kıyafeti giymiş gibi parlıyo ekran gözümü alıo :D nese adamı bi öldrüp mezara koymadgm kaldı aaaaaa pardon o ölü ve parlak bi ısırgan … nese diyceim oki artk şu filmleri izlerken biraz seçici olalım . ajdar gibi adamları izliyosunz :D admincm kusura bakma romanıma burada son werirken büyüklerin ellerinden oha ne diyorum ben ya bu olay teksas katliyamına döndü hadi iyi seyirler

 118. ABRAHAM LINCOLN’ Wampire Hunter’ Filmini izleyin Gencler Hepiniz cok sey Kaybetmissinizz!!!!

 119. ARKADAŞLAR HAYATIMDA EN SEVDİĞİM VAMPİR FİLMLERİ

  1. BLADE [VAZGEÇİLMEZİM 26 KERE İZLEDİM SERİSİNİ]
  2. KARANLIKLAR ÜLKESİ
  3. ALACAKARANLIK
  BUDUR İZLEYİN GÖRÜN BİRDE KIZLAR FİLMDEN ANLAMIYOSUNUZ IYYYY ! :D

 120. bakın bende size bi korku filmi önereyim:
  SİRK UCUBELERİ VAMPİRİN ÇIRAĞI

 121. bıcagın iki yüzü ve yeni ay

 122. alacakaranlık süper bin filim ben bütün bölümleri izledim size de tavsiye ederim

 123. alacakaranlık ın birinci bölümünde edvırt ile bella tanışıyorlar bella edvırtın vanpir olduğunu öğreniyor ama edvırttan korkmuyor
  edvırt bellanın düşüncelerini okuyamıyor buna çok sinir oluyor

  ikinci bölümünde edvırt belanın öldüyünü sanıp edvırt ta kendini öldürmek istiyor volturiye gidip söylüyor sonra alis bellayı oraya götürüyor bella edvırtı kurtarıyor

  üçüncü bölümde savaş oluyor gerisini hatırlayamıyorum

  dördüncü dölümde bella ile edvırt evleniyolar bella hamile kalıyo bebek doguyo bella vanpir oluyo edvırt bellaya avlanmayı öğretiyo sonra ………………………………………………………………………

 124. en güzel vampir filmi van helsing twiligt ve karanlıklar ülkesi seriisi van helsingi izlemeyenlere tavsiye ederimmm….

 125. en güzel vampis filmleri van helsıng twilight seriisi ve karanlıklar ülkesi serisi van helsingi izlemeyen varsa tavsiye ederimm…

 126. Bonus olarak mi koydunuz twilight i? Siz harbi gerizekalisinizz !

 127. arkadaşlar aradığım ve çok istediğim bi film var nette bulamıyorum 2000 yapımı Dark Prince: The True Story of Dracula yok nette yardımcı olabilen varsa sevinirim.

 128. neden hep eski filmler var? çok saçma…daha yenı fılmler koymalısınız bence.sabırsızıkla beklıcem.bu arada karanlıklar ulkesının serısını yuklemelısınız ;)

 129. bısey daha :) öneriler burdakılerden daha ıyı bılgın kardeş :D

 130. BLade .. değiŞiLmez bir adam yeRinde oLmayı isTerDim . !

 131. twilight <3

 132. kim ne derse desin en ama en güzeli ALACAKARANLIK :)

 133. bence kim nederse desin the vampire dairas_karanlıklar ülkesi_ve alaca karanlık mükemmel ötesi vampir filimleri

 134. ben alacakaranlık filmini çok seviyorum 10 yaşındayım o filmin çok ama çok büyük hayranıyım şafak vaktine gittim ve harikaydı lütfen alacakaranlık efsanesi bitmesin ne olur orda en sevdiğim oyunce edward ve bella onların çok büyük hahranıyım lütfen ama lütfen alacakaranlık efsanesi devam etsin o film çok güzel kim ne derse desin en güzel vampir filmi alacakaranlık efsanesi o filmin hiç bir bölümünü kaçırmadım bazen içimden keşke ben de vampir olsam diyorum ama gerçekten vampir olsam…

 135. bence 1 numara alacakaranlık serisi olmalıydı diğer sectiğiniz filmler berbat

 136. midight sun vizyona girer mi acaba

 137. alacakaranlıkkkkk5kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 138. bnce bu filimlerden en güzel süper ,muhteşem ve tek kelimeyle çok sevdim ve çok izledigim <3ALACAKARANLIK<3 bu filime bayılıyorum :* :) :D ;)

 139. bence alacakaranlık (twilight) mükemmel bir film siz bu listeyi nezaman yaptınız bilmoom ama alacakaranlık ğın (twilight) ın final serisi çıktı bilene yani listeyi yenileyin ben alacakaranlığa aşık oldum resmen yani hayran oldum final serisi süper izlemenizi tercih ederim.

 140. van helsing gibi harika bi filmi koymamıssın senin zevkinen süphe ediyorum

 141. Tartışmasız en iyi vampir filmi ” abraham lincoln vampir avcısı ” bu filmin üstüne tanımam

 142. bn alacakaranlıhın sonunakadar izledim dim ve süperdi :) :*

 143. bence en güzeli THE VAMPİRE DİARES üstüne film tanımıyorum

 144. bence en güzel alacakkaranlık hem tutku hem aşk var…………………………….

 145. en iyisi bella thorne nin filimleri ben onu cok seviyorum

 146. bence güzeller ama sıkıcılar eğlence katmalılar

 147. ya bence daha iyi filimler olamaz bunlardan başka

 148. arkadasm burda THE VAMPİRE DİARİES in 1. TWİLİGHT inde 2. THE ORİGİNALS ında 3.sırada olması gerekiyo. bu nasıl bir sıralama yaa .. -_-

 149. Bence birinci alacakaranlık olmalıyd

 150. gözüme takılan rn iyi filim alaca karanlık efsanesi diyerleri güzel deyil

 151. çArşı diyor ki ; The Vampire Diaries(Vampir Günlükleri) diyor.!!!

  ” O Karanlıklar Prensi Onun Adı Nosferatu(Dracula) ”

 152. Bence en iyi vampir filmi Vampirle Görüşme.

 153. eniyi vampir filmi alacakaranlık en iyi oynuyan kişi edvardkalın

 154. alacakaranlık filmlerini 100 defa izledim

 155. bu listede nasıl bir vampirin hikayesi olmaz o gördüğüm en harika vampir filmiydi