Eki
15
2012

En İyi 10 Saat Markası

Yakın zamanda cep telefonlarının gelişmesiyle alışkanlık harici kullanımı moda ve stil konumuna dönüşmüş olsa da saatler hala çok önemli bir yer tutuyor. İşte bu değişime de ayak uydurabilen 10 saat markası.

10
Casio
Casio elektronik endüstrisi konusunda uzmanlaşmış 1496 yılında kurulmuş bir firma. Firma özellikle 83 yılında çıkardığı şoka dayanıklı, tüm hava ve doğa şartlarında çalışabilen G-Shock’larıyla piyasada kendine yer edindi ve edinmeye devam ediyor.
9
Tag Heuer
1860′da faaliyete geçmiş ve hala atölyede üretim yapan (tabii fabrikaları da var) en çok arzu edilen lüks markalarından biri. Bir tanesine sahip olmak aynı zamanda bir statü simgesi.
8
Seiko
1881′de küçük bir atölyede işe başlayan bu firma en çok tanınan saat markalarından biri. Saat denince Seiko, Seiko deyince akla saatin gelmesi markanın başarısını gösteriyor. Özellikle quart segmentinde çıkardığı saatler mükemmeliyetin simgesi gibi.
7
Timex
Amerika’nın en büyük saat üreticisi. Keskin dizaynı, fonksiyonelliği, teknolojisi ve modernliğiyle ön plana çıkıyor. Times, Dünya’nın bir çok ülkesinde 33 binin üzerinde bayisiyle satışlarını sürdürüyor.
6
Citizen
Çalışmak için sadece ışığa ihtiyaç duyan Eco-Drive serisi, Japonya’daki radyoların saatleriyle saat ayarı yapan Atomic-Timekeeping gibi teknolojileri icat eden Dünya’nın en büyük saat üreticilerinden olan Citizen 1924 yılında kuruldu. Modern hayatta saati bu kadar çok kullanmamamızın temel sebeplerinden biri bu marka.
…Reklam arası…5
Titan
Hindistan’ın en büyük Dünya’nın en büyük 5. saat üreticisi. Modern Quartz teknolojisini sunduklarında böylesine bir büyüme gerçekleştirdiler.
4
Patek Phillippe
Varlıklı insanların markası Patek Philippe üretimin tüm aşamasında mükemmelliği ön planda tutuyor. Üretilen her saat eşsiz olurken herhangi bir zaman kaybı geri kalma ileri gitme gibi sorunlar mümkün olmuyor.
3
Vacheron Constantin
1735 yılında İsviçre’de kurulmuş olan bu firma şu an aslında saat adına ne biliyorsak hepsinin sahibi gibidir. Çoğu modeli kusursuz bir el işçiliğiyle yapılan bu markanın bazı saatleri 4 milyon dolar gibi bir rakama satılıyor. Silvio Berlusconi’de bu firmanın müşterilerinden.
2
Omega
Özellikle Çin ve Hint marketlerinde (yaklaşık Dünya nüfusunun yarısı kadar) büyük olan Omega Ay’a giden ilk saat olma ve denizcilerin en çok kullandığı marka olma özelliğini taşıyor. Özellikle zaman tutma konusunda neredeyse rakibi yok.
1
Rolex
En prestijli saat markası olmasının yanında kendisi Dünya’nın en prestijli 100 markası içinde yer alıyor. Lüks saat dendiği zaman akla ilk gelen saat markası Dünya’nın bir çok yerinde aynı, Rolex.
 
 
 

En İyi 10 Saat Markası için 11 yorum var

Sen de fikrini söyle!

 1. sadace rolex im var :(

 2. Liste guzelde Bvlgari benim favorim ozellikle titaniumlar

 3. BVLGARİ saat bence çok iyi bir marka ilk 10 a girmeliydi……

 4. en iyi saat seiko pilsiz çalışıyo elini haraket ettikçe çalışıo babamın amcasının oğlu kullanıyomuş 10 sene kullanmış ben wjaga kullanıyorum saat eskimiyo hep çalışıyo bence wjagada ilk 10 girmeliydi

 5. IWC markasını nereye ve hangi sıraya koyacaksınız. Sıralama makul ve mantıklı değil. 2 veya 3 saat markası listede var ki inanın 10 kişiden 10 U hiç duymamıştır. Başarılar

 6. olgun insanların kullana bileceği en guzel saat rado rolex citizen tissot ve seiko gibi markalardır.orta yaş için hublot, u-boat,momentus , guess collection , bvulgari ,movado , nacar ,omega gibi saatler dir.dusuk sekment te casio , jaga ,QveQ ,welder gibi saatler dir

 7. arkadaşlar dikkat ettiyseniz sizin yorumlarınız modellere göre fakat yapılan değerlendirmeler markaların saat sektörüne kattığı teknolojiler kaliteler ve işçilikleri. yazdığınız markaların “çoğu” daha yeni yetme üreticiler. evet kaliteliler ama master sınıfına malesef giremezler. saygılar

 8. IWC,Hublot, Franck Muller, U-Boat, Ulysse Nardin, Arnold&Son Markaları Hesap Makinası Falan Herhalde Hı??

 9. en iyisi bence ETERNA baylar

 10. casio bu listede olmamalıydı

 11. Iwc hublot nerde onlar cartier falan IWC nin 50.000$ dolarlık saatleri var ama herhalde ucuz diye listeye konmamış bvulgari fln nerde casio yu koymuşlar yuh