Eyl
3
2011

Dünyada Yasaklanmış 10 Köpek Irkı

‘Bu köpekler çok vahşi’, ‘evet kesinlikle yasaklanmalı!’, ‘Canavar bunlar!’ gibi cümleler kuracağımı düşünüyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız, üzgünüm!
Tamam listedeki 10 köpek de agresif, fazlasıyla sert ve sevdiklerine karşı fazla koruma içgüdüsüne sahip olabilirler, bunu kesinlikle kabul ediyorum. Ama insanlar ile birlikte, sevgi, şevkat, paylaşım ve otorite (köpekler otorite altında olmayı severler!) dahilinde büyütüldüklerinde, vahşileşmezler! Tabiki o çok sevdiği, tanrı gibi kabul ettiği biricik sahibi / ailesi tehlikede değilse…
Neden bahsettiğimi ırk özelliklerini okurken daha net anlayabileceksiniz…
Bence, asıl bu köpekleri bu hale getirenler çok vahşi ve canavar. Hatta biraz daha ileri gidip karakter bozuklukları olduğunu da şiddetle iddia ediyorum. Bu ırkları yasaklayacağımıza, akıl-ruh sağlığı dengede olmayan kişilerin değil köpek, akvaryumda balık beslemesine izin vermemek lazım!

10
Amerikan Bulldog’u
Başta Danimarka ve Singapur olmak üzere birkaç yerde daha yasaklı olan bu ırk, ailesine karşı fazlasıyla sakin, sevecen ve oyuncudur. Koruma içgüdüleri çok güçlü olduğu için, yabancılara ve köpeklere karşı sinirli bir tutum içerisinde olabilirler. Acı eşikleri fazlasıyla yüksek olan bu İngiliz asıllı Amerikan Bulldog’ları, maalesef ki, kötü insanlar yüzünden kötü ünlenmişlerdir.
9
Bandog
Asıl adı Amerikan Bondogge Mastif olan bu ırk, hala bir çok ülkede dövüş köpeği olarak kullanılıyor. Dövüş köpeği olarak eğitilmeseler de agresif olan bu köpekleri, bir de dövüş köpeği haline getirmek, gerçekten de akıl almaz. Zaten köpek dövüşü akıl almaz bir şey!
Genel olarak bu köpekler, çok uysal, kendine güvenli, yumuşak başlı, söz dinleyen ve akıllı köpeklerdir. Çocuklarla ve birlikte büyüdükleri diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler. İgiyi çok severler, aileleriyle birlikte vakit geçirmek onlar için herşey demektir!
Çok iyi koruma köpeği olmalarıyla birlikte, tek problem tehlike anında ön uyarı yapmamaları…yani havlamamaları – çünkü böyle eğitilerek, seneler boyunca dövüşçü bir ırk haline getirilmişler. Sanırım artık hemfikiriz: insanlar yasaklanmalı, köpekler değil!
8
Napoliten Mastiff
Yine çok ciddi görünümlü, çok iri..ama o vahşi görüntüsünün altında aslında barışçıl karakterli bir köpek daha. Singapur ve Romanyada yasaklı.
Küçükken sosyalleştirilirse çocuklarla çok iyi anlaşabilir ama diğer hayvanlarla tek başına bırakılması iyi bir fikir olmayabilir. Koruma güdüsü oldukça sağlam ve korkunun ne demek olduğunu bilmezler. Ailesine ve sediklerine karşı çok uysal, sevgi dolu bir koruyucu olmakla birlikte, oldukça da inatçıdır. :) Dişileri, erkeklere göre daha az agresif olduğundan dolayı kalabalık bir aile için daha idealdir dişi Napoliten Mastiff.
Harry Potter izleyenler, Hangrid’in Fang’inden hatırlayacaklardır bu ırkı. :)
7
Wolfdog
Jack London’un Beyaz Diş’i.
Genetik özellikleri ile fazlasıyla oynanmış olmasından dolayı (yine suç biz insanların, gördüğünüz gibi), biraz dengesiz bir ırk Wolfdog. Çok iyi bir ev köpeği olduğunu söyleyemeyiz. Bazı durumlara bir ‘kurt’ gibi tepki verirken, bazı durumlara da ‘köpek’ gibi tepki verebiliyorlar, ve tepkilerini önceden kestirmek oldukça zor.
6
Boerboel
Güney Afrika Kökenli bu ırk, çiflik evlerini leopar ve aslanlara karşı korumak için üretilmiştir. Çok sakin yapılı olmakla birlikte, özellikle kadınlara ve çocuklara her zaman fazla hassas davranır. Bebekliğinden itibaren sosyalleştirirseniz, çok keyifli bir ev köpeği olabileceği gibi, koruma içgüdüleri gelişmiş bir köpek cinsidir.
Ve maalesef Danimarka’da yasaklı köpekler listesindedir.
…Reklam arası…

5
Dogo Argentino
Avusturalya, Yeni Zelanda ve Portekiz başta olmak üzere yaklaşık 10 ülkede yasaklanmış durumdalar. Neden? Çünkü köpek dövüşlerinde kullanılmış, aslanlarla kapıştırılmış ve belki de sadece bunun için üretilmiş bir ırk. Danua da dahil olmakla birlikte, birkaç ırkın birleştirilmesiyle ortaya çıkarılmış bir ırk olması da, zavallının yasaklı köpekler listesine girmesinde etkili. (herşeyi biz yapıyoruz!)
Ama aslında Dogo Argention dediğimiz ırk şu:
Bu köpekler, ailesine çok bağlı, çok oyuncu ve çok akıllı oluyorlar. Tüm aile fertleriyle iyi anlaşabilmesi ile birlikte, en sevdiği şey aile fertleri tarafından kucaklanmak ve öpülmektir  Zekasından dolayı, çok kolay eğitim alabiliyorlar, ama doğası sert olan her köpek gibi kurallar dahilinde ve “tutarlı bir sahip” tarafından yetiştirilmesi gerekiyor.
4
Presa Canario
Gerçekten sert karakterli bir köpekle karşı karşıyayız! Zaten kökenleri de evcil değil. Söz dinleme gibi bi durumları yoktur. Bu köpeğin sahipleri mutlaka dominant karakterli, güçlü ve köpekten anlayan biri olmalıdır.
Pittbull ve Mastiff ırkları kırması Presa Canario, bekçi köpekleri sınıfına girer, ve görünüşünden çok daha sert ve agresiflerdir. Kısacası yanlış sahiplerin elinde, tehlikeli olabilirler. Eğer sahip “doğru” ise, keyifli ve gerçek bir dost olarak hayatınızda varlığını devam ettireceklerdir.
FCI’a göre, en üstün yakın koruma köpeklerinden biri. Üstelik, pittbull’lara karşı ezici bir üstünlükleri de var. Bu nedenle Amerika’da pittbull’lu suçluları yakalamak için, polislerin 1 numaralı yardımcıları Presa Canario’lar.
Avustralya ve Yeni Zelanda’da yasaklı köpeklerden biridir.
3
Fila Brasileiro
Brezilya Mastiff’i olarak da bilinir. Ev ve apartman yaşamına uygun değildir, açık arazi köpeğidir.
Çok cesur, dikkatli, fazlasıyla kavgacı ama sahibine köle olan bir ırktır. Yabancılardan, ve diğer hayvanlardan hoşlanmaz. Kısacı, yabancı insanların olduğu ortamlarda, sağı solu belli olmaz. Hatta, köpek show’larında Fila var ise, jüri özellikle dokunmamaya ve fazla yaklaşmamaya özen gösterir.
Ben yine de herşeyin sahipte bittiğine inanıyorum.
2
Japon Taso Inu
Japon dövüş köpeği. Zeki, cesur, agresif ve acı eşiği yüksek bir köpek daha.
Aile hayatına çok uygun değil, çünkü üzerinde otorite kurabilen sadece 1 kişiye itaat etme özelliği var. Aile içerisinde, dominant olmayan kişilere hükmetmeye çalışabilir, ve isterse başarırı da. :) Eğer ondan daha sert değilseniz, keyfinizi kaçırabilir; birlikte yaşamanız sıkıntılı olabilir.
Mutlaka ve mutlaka, bebekliğinde itaat eğitimi almalı, ve sosyal büyütülmeli. Hayvancığın genlerinde var agresiflik, biz oynamışız genleriyle, o ne yapsın :(
Ne kadar sosyal olursa olsun, diğer hayvanlara karşı agresif ve tehlikelidirler. Kavgaya tutuştuğu herhangi bir köpeğin canlı kalması uzak bir ihtimaldir. Düşünün ki 6 aylıkken, 60 kiloya yaklaşıyor cüssesi. Kaslı yapısını da göz önüne alırsak..hoş değil:)
1
Amerikan Pittbull Terrier
Eski savaş köpeği kökenli olan Amerikan Pittbull Terrierleri, düşmanıyla ölesiye kapışır. Düşmanı ölmediyse, o istememiştir.
Çok az bir eğitim ile tanımadıklarının iyi veya kötü niyetli olup olmadığını anlayabilme yeteneği edinebilir ve iyi huylu, sakin, sevimli ve itaatkar bir köpek haline gelebilir. Sahibine de çok iyi bir dosttur. Açıkçası ben, çok sevgi dolu, sırnaşık ve insana aşık pittbull’lar gördüm; onlarla yerlerde bile yuvarlandım…
 
 
 

Dünyada Yasaklanmış 10 Köpek Irkı için 126 yorum var

Sen de fikrini söyle!

 1. Bu köpeklerin sahiplerine bağlı olması insanlara saldırmalarını, onları yaralamalarını, çocukları parça parça etmelerini engeller mi? O çok sadık, yerlerde yuvarlandım dediğiniz yasaklı listede 1 numarayı alan köpeğin bir kadının yüz nakline sebebiyet verdiğini biliyorsunuzdur. İnsanları suçlamışsınız ama insanların suçlu olması buna alet olanlarla mücadele etmemeyi gerekli kılmaz. Birebir mücadelede kesinlikle başarılı çıkamayacağımız, gücüne karşı koyamayacağımız, gerek bunaklıktan gerekse sahiplerine yönelik tehlike var olduğunu hissetmelerinden dolayı bir insanın yaşamını bitirebilecek, en azından hayatını alt üst edebilecek bu hayvanlara – hayvanların kendilerine – neden güvenmek zorunda kalalım. Hayvan beslemek lüzumlu bir şey midir? Neden beslenir? Eğer diğer insanlar açısından tehdit oluşturmasa aslan besle, kaplanlarla aynı evde yaşa kim ne der? Ama konu insan hayatı ise, kusura bakmayınız bunların yasaklanması gayet mantıklı ve dahalarının da yasaklanması gerekir ve bu yasağı çiğneyenlerin de insan hayatını tehlikeye atmak suçundan yargılanması gerekir, kusura bakmayın..

 2. sevgili md,
  söylediklerinin bir kısmında haklısın.
  Ama bu köpekler “dövüş köpekleri”, insanlar dövüştürmek için “üretmiş” bu köpekleri. Burda suç kimin??
  Hayvan beslemenin lüzumlu veya lüzümsuz olduğunu bu platformda, hele ki hiç tanımadığım biriyle tartışmayacağım. Yine de galiba yazıyı tamamen yanlış yorumladın. Ben şu şekilde açıklıyım, benim de bir köpeğim var. Ama yukarıdakilerden hiçbiri değil. Neden? Çünkü benim amacım yanımda saldırgan bir köpekle onu bunu korkutup, tehtit etmek değil. Ya da, toplumda kabul edilmemiş, ve yanımda köpeğimin bir “ölüm makinası” olmasıyla – korku yaratıp kabul edilmeye çalışmıyorum. (burda sözüm meclisten dışarı, akıllı uslu insanlar da var yukarıdaki köpeklerden biriyle veya birkaçıyla hayatını paylaşan…)

  Yorumun için teşekkürler.

  eda

 3. “Hayvan beslemek lüzumlu bir şey midir? Neden beslenir?” sorularıyla kastım hayvan beslenmemeli yönünde değil, sanırım öyle anlaşıldı. Demek istediğim bu tarz hayvan beslemenin mantığını sorgulamak. Yoksa hayvanlarla aram iyidir yani, bir hayvan severim. Besleme amacımız onları sevmek, onların bize sunduğu masumane sevginin hoşumuza gitmesi, onlarla birlikte olmaktan zevk almamız. Siz de belirtmişsiniz, hayvan beslemenizdeki niyetinizi, öyle de olmalı. Bu hayvanları üreten kişiler suçludur hemfikirim, ama bu olumsuz durumu nasıl bertaraf edebiliriz? Suçlu adamları cezalandıralım, tamam, ama bu ölüm makinalarının suç onlarda değil diyerek aramızda yaşamalarına göz yumamayız. Bunu belirtmek istemiştim. Çok incelemeden yazdığım için yorumu, farklı anlaşılabilecek şekilde yazdığımı farketmemişim. Aslında benzer şeylerden bahsediyoruz galiba.

 4. M d, bu ırklar öyle veya böyle yaratılmış ve toplum içerisindeler. Sen nasıl bir ırk seçip dilediğin gibi bakabiliyorsan herhangi bir insanda bunlardan birini seçip bakabilir. Dünyada o kadar çok insan öldürüp çeşitli akla mantığa sığmayacak şeyler yapan insanlar varken, tamamiyle hareketleri sana bağlı olan ve ne yapmasına senin karar vereceğin bir hayvanı dışlamak ne kadar doğrudur bunu tartışırım işte. bu köpeklere uzak olduğunu tahmin ediyorum ve yukarıdaki ırklar köpek ırkları arasında en akıllı olanlarıdır bunlara da dikkatini çekerim arkadaşım. umarım önyargın biraz kırılmıştır. ve emin ol yukarıdaki ırklardan hiç biri kışkırtılmadığı ve kendi alanına zorla girilmediği sürece saldırmaz.

 5. Bilgiler ve sıralama çok güzel fakat pittbull kısmında ki resim niye bir bull terrier..?

 6. Lan sen hayvana bişi yapma oda sana bişi yapmaz ama bazı köpekleri karanlık yerlerde tutup hayvanın kulaklarını kesiyorlar bunlardan 1tanesi kangal hayvana yazık yavru iken kulaklarını kesiolar kapıştırmak için nie anlamıom pit kangal kapışması görmedim deil kangal pitti boynundanyakaladı boğdu ozaman kangallarda yasaklansın kulakları kesik olanlanlar saldırgandır kulağıkesik kangallar bilinki yavruyken hep karanlık yerde tutulmuştur pitlere eziyet ediolar onlara vuruolar canını yakıp kızdırıolar
  sonrada bu şu köpekler acayip saldırgan bi mal arkadaşımda pittler yaratıkdır dio çünkü hiç pitt görmemiş korkuo yaratıkta allah onu nie yaratık yapsın çok kaslı bir köpek olduğundan
  bide amerikalılar neden pittbulları iple gezdiriolar çunkü orda pittlere eziyet ettirip kapış köpeği yapmıolar

 7. merhaba benim 2 yaşında ve dünya tatlısı hatta kendini insan zanneden bir pittbullm var bebekliğinden beri kucağımızda büyüdü ve biz ona bir köpek bir hayvan gibi davranmaktansa kişiliği olduğunu kabullenip saygıyla yaklaştık ve bunun karşılığını fazlasıyla aldık. babam rahatsız ve hareketleri kısıtlı onun yanına geldiğinde hera(kızımın ismi) yere yatıyor ve babam onu sevebilsin diye hiç kıpırdamıyor.söylemek istediğim ne ekerseniz onu biçersiniz ben hiç ummadığım bir şekilde bir köpeğin sahibine( hatta çok zor ama tek bir kişiyi sahiplenmedi) bu denli sevgiyle yaklaştığını gördüm.koruma duygusuna gelince biz bile hür irade ve aklımızla sevdiklerimize zarar veren bir insana yada hayvana karşı koruyucu davranmıyomuyuz? :) teşekkürler

 8. slm arkadaşlar. bencede köpeklerler ile ilgili bir sorun yok. bunların çoğu bir çok insandan güçlü köpekler. nasıl yönlendirir iseniz öyle olurlar. kimi zaman can kurtaran kimi zaman kolluk kuvvetlerinin yardımcısı kimi zaman da başı boş ayaklı mayın. şimdi bu güçlü köpekleri besleyecek insanın bu köpekleri besleme ruhsatı olsa iş çözülecek sanırım.( silah ruhsatı gibi. yada araç ehliyeti gibi. saygılar

 9. ufakta alıpta besleyen için köpek ler bence dost tur kişinin yetiştirmesinede baglı tabiki ama köpek bakmaya deger hayvan cinsi

 10. VALLAHİ ÇOK BÜYÜK KOPEKLER VAR YAA

 11. bence çok sadık kopek oldugu ıçin saldırması ımkansız eğer insan ona zarar vermese saldırmasi ımkansız ama çok vahşi bir köpektir.

 12. hacı bende dogo var gerçekten melek ama saldır dediğim zaman ölesiye saldırır yani herşey yetiştirmeye bağlı

 13. benım pitbull terrier’im var ve sımdıye kadar 7 farklı ırk bakdım (colins, golden ,labrador, husky, alman kurtu, boxer, en sonunda nihayi aşkım pitbull) butun hepsı sosyal yetıstı fakat hep yılısıklardı baska kopeklerın yanında asla soz dınlemez ıtaat etmezlerdı, sıkıldım pıtbull almak ıcın daha benzer ama uyumlu olan boxerı aldım onda tecrube edınce pitbul aldım ve hıc bır ırk boyle olamaz (ASLA DOVUSTURMEDIM VE KARSIYIM) benı korumak ıcın 4 kopegın arasına gırdı 3 dakıka gecmeden eve geldıgınde 19 aylık kardesımle hıc bırsey olmamıs gıbı oynamaya calıstı kı veterınere gıtmeden ızın veremedım bu ırk DOGRU ellerde cok saglam aile ve oyun kopegı tıpkı bır oyuncak gıbı. ama YANLIŞ ellerde tambır zarar makınası. benım kopegım tasmadayken korumak ıcın annesını tanımıyor ama salındıgında tehdıt etmıyorsa karsıdakı benı yavru kopek gıbı oynuyor bu ırk mı yasak aslında YASAK olması gereken YANLIS eller denılen kendını ınsan sanan hayvanlarrr!!!

 14. Merhaba

  Napolitan mastiff sahibiyim. Köpeğim bu güne kadar ne bir insana veya bir hayvana saldırmış değil.
  Gerekli eğitimler verfildikten sonra köpeklerde bazı şeyleri insanlar kadar iyi öğrenebilirler, bulundukları ortama uyum sağlarlar.
  Müstakil bir evde oturuyorum vede bu büyük köpek özellikle hırsızlar için caydırıcı oluyor. Oturduğumuz yere güvenlik birimlerinin gelmesi dahi 1 saat sürerken bana bu köpekler yasak besleyemezsiniz gibi cümleler kullanması acayip geliyor.

 15. rotweiller yok

 16. bu köpekler niye yasak ki pres canario türkiyede yasak değil buldog da wolfdogda napoliten mastiffde bandog da boerboel da pitbullda dogo argentino da yanlız japan tasa yasak

 17. ben bir köpek alıcam ailem izen verdi köpepi sen seç şu köpeği al demicez dedi ve lütfen yardım edin dogo mu alıyım yoksa cane corsa mı yada kangal yada alman çoban köpeğimi yada akita mı lütfen cevap verin

 18. bunlar güçlü köpek lerdir nası yetiştir ama ısırmak ve saldırmak ırkların da var aynı benim rottweiler

 19. ilk baştaki kelimeleri diyeceksiniz diye ödüm koptu :( ( böyle bir paylaşım yaptığın için çok teşekkürler

 20. aslinda bu kopekler dovus kopeyi ola bilir, ama onlar sahibinden basqa her kese saldirir.Hemde durduq yerde.Onlar hicde guzel kopek filan deyildir.Kanqal,alabai,qafqaz coban kopeyi,ratweiler bunlar sahibine sadiq bir kopeklerdir.Onlar sadece sahibine deyil cevredeki insan ve cocuklar icin de sadiqdirlar.Pitbull,persio kanario,bull terrier, argentino dogo ve s. kopeklerin yasaklanmasi bence doru bir fikir.Ve benim en sevdiyim kopek irki kanqal kopekleridir.Hemde kopek dovusturmek bence yasaklanmalidir. yorumun icin tesekkurler

 21. itlerin seyini adamlar cala bilirmieleinsan varki itlerin qotune agac soxur ona qore onlari cole atirlar

 22. bazi insanlar diyorlarki / sen onlara bisiy yapma onlarda sana saldirmasinlar/ peki o zaman neden kanqal,qafqaz coban kopeyi,alabai,rotfeyler gibi kopekler yasaklanmamis? sadece pitbull,argrntino dogo ve s. gibi kopekler yasaklanmis? cunki onlar saldirqan hayvanlar bence? onlar bir dovus kopeyi oldugundan vahsi ve az sadiqdirlar.Bu arada en sevdiyim kopek irki kanqaldirlar yorumun icin tesekkurler

 23. Bekir Coşkun bir yazısında “bir köpek bir insana saldırırsa köpekten çok sahibine bakarım” diyordu. En önemlisi ise şu anda affa uğramış binden fazla katil insan var. Çoluk çocuk demeden insanları öldürenler var. Onlara ne yapılıyor? (karısını karnında bebeği olduğu halde öldürenler. İnsanların en kalabalık olduğu kesimlerde bomba patlatarak çoluk çocuk, kadın, ihtiyar dinlemeden katliam yapanlar. Demekrasi uğruna ülkelere tankıyla topuyla girip yüzlerce insanı öldürenler) bunlar görülmüyor. Kendisini kızdıran, taş atan insanlara saldıran köpekler katil, cani ilan ediliyor.
  Soruyorum: Dünyada bir gün içerisinde cani insanlarca yüzlerce çocuk, kadın öldürülürken cani olmuyorlar. Ama sahibini, evini korumak için saldıran köpek cani.(Gözümle şahit oldum; yolun kenarında sesizce yatan bir köpeği anneside yanında olan bir çocuk önce kızdırdı, daha sonra taş attı. bu arada anne sadece seyrediyordu. daha fazla taşlanmaya kızan köpek sadece çocuğu korkutmak için saldırır gibi yaptı. Kadın da bir çığlık, ardından 155′i arama ve köpek cani ilan edildi.)

 24. parkta mahalleden bir kaç kişiyle birlikte 5 sokak köpeğine bakıyoruz ve hepimizin kendi köpekleri var (bazılarının birden fazla).
  hadi yukarıda sayılanlara kısaca katil diyelim.
  kimseye hiçbir zararı olmayan, ihtiyaçları mama ve su olan, karşılığında verecek sevgilerinden başka birşeyleri olmayan sokak köpeklerine insanların yaptıklarına bakıyorum da (bizlerin yaşadıklarını boşverin)
  önce İNSANLARI EĞİTMEK lazım diyorum.
  köpekleri sevenler sevmeyenler. bilin ki: KÖTÜ KÖPEK YOKTUR, KÖTÜ SAHİP VARDIR.
  kızım anitadan sonra (dobermandır kendileri) alacağım köpeğin de Presa Canario olacağını hepinize ilan ediyorum.

 25. bu köpeklerin hiçbir suçu yok tamamen yetiştirilme tarzlarına bağlı hiçbir ırk saldırgan olarak yetiştirilmezse saldırgan olmaz ayrıca son resim amerikan pitbull terrierin değil bull terrierindir

 26. bence dünyanın en guclu kopeği 1. kangal 2. pitbull 3. Rotvaydır

 27. ali adli kardeşim hakli. Alicim, söylediklerinde haklisin. Ama suç insanlarda bence. Çünki, onlari dövüş köpeyi kimi yetiştirmişler. Bu yüzden onlar aqresiv ve saldirqan olurlar

 28. ilki bende bunlardan yok ama düşünüyorum almayı bende çin aslanı köpeği var daha yavru ama bazı yerlerde eğtimsiz olursa ısırabilir diyolar biz satın aldığımız için eğtimli ve çok daha iyiii

 29. pitbulllar gerçekten tehlikeli köpekler yada dogo lar benim rottweillerde yasak olucaktı bence

 30. Dogo Argentino ve Pitbull aşığıyım. Ve ben bu köpekleri çok zeki, sadık ve güçlü oldukları için seviyorum diyebilirim ama asıl nedeni şu da olabilir küçük süs köpekleri pek hoşuma gitmiyor. Şimdi ben bu köpekleri seviyorum ve sahiplenmek istiyorum diye bunları dövüştüreceğim veya insanları korkutmak amaçlı istiyorum anlamına mı geliyor? Hiç böyle dar bir düşünce görmedim. Onlarda can. Ve bu cinslerde çok sevgi dolu zararsız uysal köpek gördüm. Çocuklarla bebeklerle birlikte büyüyen! O köpekleri vahşi ve katil haline getiren insanlardır!!!

 31. dünyada yasaklanan 10 köpek ırkının alakası bile yok ğresa canario yasaklanan köpekler arasında degil ii bi araştırma yapmadan cins vermeyin sallamayın ve yanlış bilgilendirmeyin

 32. Arkadaşlar hepinizin yorumunu okudum bakıyorum bazılarınız nefret ediyor tıpkı md gibi md soruyor “neden hayvan besliyoz?” işte cevapı yüce ALLAH’ımız dediki “ben onlara hayvanları yarattım etini yediler kendilerine itaatkar yaptılar” yani insan kendine her hayvanı itaatkar yapabilir ister aslan olsun ister kedi köpekler kendi sınırlarında güçlüdürler onları daha güçlü ve saldırgan yapan ve genleriyle oynayan insandır bi düşün kediler nede saldırgan değillerdir ama bazı köpekleri döverler yani suç hayvanda değil insanda ben 14 yaşındayım düşünün

 33. bence amerikan buldogları yasaklanan 10 köpek ırkı değil de en cana yakın 10 köpek arasında 1. olması lazım

 34. benimde pitbulum var insandan daha sadık bu köpek bana birisi bise yapsa sadırır ama durduk yere kımseye bıse yapmıoyo hıc bı pıtbull durduk yere bisey yapmaz çok köpek besledim ama en akılıları ( 1 dogo arjatino) 2 rotviver) 3 pitbull :)

 35. Hiç bir köpek yasaklanmamalı bence. Onu kötü şekilde eğitmedikçe sorun çıkmaaz.. Bnm her cinsten köpeğim var.. Alım satım yapmak isteyen yada bakıp beslemek isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler – 0542.352.18.34 / 0537.406.00.69

 36. Tipik insanoğlu… Hiç araştırdınız mı, Yaşam popülasyonu insanınki ile birebir aynı olan tek canlı ne diye? Ben söyleyeyim, KANSER VİRÜSÜ!… Yaşadığı ortamdaki tüm kaynakları tüketir, üstünlük kuramadığı şeyi yok eder, her şeyi tüketince başka alanlar arayışına girer!… Nesli tükenen onlarca canlı türünün tek sorumlusu kim? İnsan… O yasak listesindeki türlerin çoğunu besledim, hele pittbull türleri ve dogo larla geçti ömrümün çoğu kısmı, o tehlikeli denen taso, benim sibelim, şaklabanın önde gideniydi!… O canlıların hayatına kast eden herkesi kınıyorum, öbür tarafta nasıl verecekler hesabını… Asıl o şahsiyetsizlerin bence hayatına kast etmek, soylarını tüketmek gerekiyor!… Bırakın hayvanları önce bir aynaya bakın!…

 37. Bunları üretenlerde suç ve kesınlıkle bu ırkların yok olması gerek üretmesinler

 38. presa canario adlı köpek çok tatlı

 39. Aslan ,! Bence senin neslini tüketmek lazım !! Eminim ki sen daha tehlikelisindir bu cinslerden ..!!

 40. Bıçak çok tehlikeli bir silahtır. Basit bir bıçak ile sokakta yürüyen birini delik deşik edip öldürmek mümkündür ancak aynı bıçak ile çok lezzetli yemek yapmak ta mümkündür.

  eee ne yapalım. Bıçakla biri öldürülebilir diye Tüm ülkede bıçak bulundurmayı yasaklıyalım.

  Tehlikeli Irk kavramını icad eden kişilere söylenecek tek söz.

  Bu Dünya sadece bizim değil. Bizim kadar diğer canlıların da yaşama hakkı var.

 41. Bu hayvanlarin genlerinde var saldirganlik, ve sahibi istemedikce ortaya cikarmaz. Bu bebekleri canavara donusturen karaktersiz sahiplerinden nefret edin, onlari oldurmek icin yasalar cikarin. Benim de dogom var ve hic bir guc onu elimden alamaz. Sadece o degil, butun sokak kopeklerinin, dogolarin, pitbulllarin bu yasaya kurban gitmemesi icin gerekirse canimi veririm. Biraz duyarli olun. Sizin cocuklariniz varsa, bunlar da bizim cocuklarimiz.

 42. Arkadaslar herkesin kendine dogru cavabı mantıklı ama sunuda göz ardı etmemek lazım…
  Dövüşcü köpek deniliyor ama aynı zamanda bi alman kurdunu düşünelim onlar için genelde zeka küpü denilir polis köpegi arama kurtarma köpegi can kurtaran deprem zede yardımcısı… ki alman kurdunu egitmek degil egitememek basarıdır derler… Ama bu köpegi bile, CANAVARR haline getirmek öyle mümkün ki sen al köpee küçükken hiç onunla oynama sevgini belli etme gezdirme hiç bir hayvanla sosyalleştirme her köpege saldırmasını söyle onu tesvik et sonra büyüyünce(baska ırklar için) kuyrugunu kulagını kes kapat karanlık odaya yemek su verme ama bi dövüştür hele hele de kazanınca yemegini ver aydınlıkta uyut kazandı diye dövme kafasını oksa … Eee köpek napsın dogru olanın bu oldugunu zanneder zavallım. canileşiverir ister istemez ve asıl üzerinde durdugum nokta bunun bi pittbull bi tosadan ne farkı var sadece onlar acıya daha mı fazla duyarsız (bu arada aşık oldugum köpek cinsi öncelikle alman kurdu sonra dogo belirtmek istedim:D;)) simdi sorarım burdaki suclu kim

  hem köpegin dogasındaki agresiflik deniliyor( ki hoş oda düzeltilebilir de{sonucta tasma insanda köpekte degil}) insanda yokmu öldürüp eve gömen karısının vücudunu haritaya çeviren onlar neden hala yasıyor öldürülmüyor(yasaklanmıyor)…

 43. Merhaba benimde uctane kopegim var biri presa canaryo ikiside dogo ve ufak bir cocuktan farklari yok cok sert bir yapilari olabilir ama cok cana yakinlar siz kopeginizi nasil egitirsrniz o sekil buyur vr sizin ogrettiginiz seyleri yapar tipki insanlar ve benden almaya kalksalarda hayatta vermem kopegimi devlet bunlarla ugrascagina baska seylere kafa yorsunlar sonucta onlarinda bir cani var

 44. Hayatınızda ya hiç köpek yetiştirmediniz, ya da büyük ve tehlikeli ırk diye nitelendirdiğiniz bu hayvanların yanına bile yaklaşmadınız. Gelin bunu şöyle özetliyelim;

  Bu köpeklerin sahibine bağlı olmaları elbette başkalarına saldırmayacakları anlamına gelmez. Burda devreye giren sahiptir. Herzaman sürünün lideri ALFA köpeği olmak zorunda ve köpeğinden önce kendisi her kosulda sakin ve ağırbaşlı kendine güveni tam şekilde varolmalıdır. Nasıl herhangi ezik bir insan elini beline atıp silah dogrultuyorsa karşıdakine bu ırklarda bir nevi silah niteliğindedir. Öyle her düğünde, mac sevincinde, sagda solda silah atan insanlar hakkında ne dusunuyorsam, bu ırkların sahipleri hakkında da aynı şeyi düşünürüm. Önemli olan kopegınızı sakin yetiştirmek. Dayak, karanlık oda, civili tasma, hadi tut oglum/kızım’larla bu iş olmaz. Sizin gibi fikir sahibi olmayan insanlar silsilesi ile hiç olmaz. Önce bir bakmanız lazım, herhangi 1 KÖPEK neden ısırır, hırlar. sebepleri sonucları nedir.

  16 aylık 55 kilo agırlıgında bir dogo sahıbıyım. benim köpeğimi, bana veya aileme veya kopegın tam kendisine bir şiddet/tehdit altında bırakmadan kendisine saldırtabilecek insana ödül veririm. ister saldırtma nedeni kanlı bir biftek olsun, ister bir kedi,köpek olsun.

  Bu iş once cocukluktan baslar. hayvanlara guvenmeyı ogretin cocuklarınıza, 3-5 yaslarında iken. buyutuyorsunuz, aa canavar aa hav hav, aa yer o seni diyerek. Sonra MD arkadaşımız gibi kişilikler ortaya cıkartıyorsunuz. Şimdi bu hayvanlar gotuyle kuş tutsa, bu altyapısı olmayan adam bu kopekler hakkında ne dusunur şimdiden belli. İyisimi henüz sahibi bile değilken, veya artislik yaparken bendede rot war ama vahsiler işte. Kısaca adam gibi bir eğitim, ruh hali ve itaat aşılamadan kopegınıze böle uzun bilgisizce uzun havalar oynamayın. Kopegı cıkar dısarı cıs kaka yapsın 2 yurut yemegını ver ben kopek bakıyorum ile olacak iş değil bunlar. Akıl yaşta değil baştadır. Az büyüyün.. en azından cocuklarınızı kendiniz gibi yetiştirmeyin aptalca..

 45. Neyi tartışıyorsunuz arkadaşlar?Bu hayvanların tehlikeli olduğunu mu?Benim bildiğim en tehlikeli hayvanın cinsi ‘insan’.Katliam yapan,bombalayan,çocuk çocuk öldüren,akla hayale gelmez işgence teknikleri icat edip uygulayan,garip garip bombalar yapan vs vs say say bitmez.İnsanın yanına bu köpek ırklarının en beter özelliklerini seçip bir ırk yaratıp koysanız yine de melek gibi kalır.

 46. bence en kotu kopek Wolfdog bi boq yapmıyo

 47. ya birşey sormak istiyorum . 1 yaşında dogo alacağım ancak 15 e yakın kedim var kedilermn huzurunu bozmadan ve aralarnda sorun yaşamalarını nasıl engelleyebilrim bu köpeği istiyorum başka köpek değill ancak çözüm bulmam gerekk

 48. siz gercekten çok iui dusunuyorsunuzz ve bu yormları yazan siz bir kız olmalısnzkı gercektenn cok ıyı bırısınzzz

 49. PİTBULUN YASAKLANMASI DOĞRU AMA DİĞERLERİ YASAKLANMAMALI

 50. kangalin kulakları en zayıf noktası olduğundan kesilir kurdun ilk saldırdığı yerdir kulak bu yüzden kesilir kangal kulağını kaptırdığı an ölür. burda bu ölüm makinelerini tatlı sevecen göstermeye devam ederseniz sizi savcılığa şikayet ederim haberimiz olsun bu köpekler yaşları ilerledikçe sahiplerini bile tanımaz ırklar bu köpekleri beslemeyın kontrolümüzden çıktığın da neler yapacağı tahmin dahi edemeyeceğiniz hayvan beslemeyın

 51. Furkan Can bence seni yasaklayalım..!

 52. herseyden önce selemlar doslar benım düsüncem biz insanlar nasıl bu dunyada yasamaya hakkımız varsa hayvanlarında yasamaya hakkı var bu tür saldırgan köpek türleri ınsanlar bu hala getirdi hayvanların bir sucu yok bız ınsanların köpeklerın genlerıyle oynuyorlar bu köpeklerde tabıkı saldırgan oluyor sımdı gelelım benım besledıgım köpege alman kurdu cok sadık köpek bence alman kurdu ıdeal köpek tir

 53. Bence bu tür köpekleri besleyenler ve “Bunlar saldırgan değil, insanlar bunları bu hale getiriyor” diyenler inzivaya çekilip en azından 5 dakika bu konu hakkında ve kendi zekaları hakkında düşünmeli. Ne demek insanlar bunları bu hale getiriyor? Muhabbet kuşu veya kedi niye bu hale gelmiyor? İnsanlar bu köpekleri saldırganlığı için kullanıyor. Bu köpekleri dövüştürme veya saldırı amacıyla kullananları, yaptıklarını kabul ettikleri için samimi buluyorum fakat “Çok şirin köpek, çok sadık, evin olmazsa olmazı” diyerek böyle vahşi bir hayvanı doğasından koparıp insan toplumunun içine sokan, hayvan doğasına uygun hareket edip çevresindekilere saldırınca hayvanın eğitimsizliğinden bahseden sözde hayvanseverleri anlayamıyorum. Sen de zaten o hayvanı agresif olduğu için besliyorsun, “Benim köpeğim de benim gibi çok güçlü” görüntüsü vermeye çalışıyorsun. Bazıları da köpekleri bu zamana kadar kimseye saldırmadığı için, köpekleri birilerine saldıranları suçluyor. Ne fark eder ki? Senin taşıdığın silah patlamamış. Bu demek değildir ki silahınla parklara gidebilirsin. Belinde tabanca taşıyan magandalar bile X-ray cihazından geçerken “Bu silahı kullanmak eğitim istiyor, yoksa çok zararsız bir silah” demiyor. Nedir bu hayvansever görünümlü magandalardan çektiğimiz. Hayvanı “satın al”, “sahiplen”, istemediğin zaman “çöpe at”, doğasından uzaklaştır, betonların, kafeslerin içinde yaşamaya zorla, toplumda bir türlü sahip olamadığın gücü o hayvanla sağladığı zannet, hayvanı kişisel masturbasyonunun aleti yap hayvansever ol; kendi çocuğuna, bir insana, saldırıp onu öldürme, sakat bırakma, insan içine çıkamayacak duruma getirme potansiyeli gördüğü hayvanı mecburen öldüren, yaralayan insan hayvan karşıtı olsun. Umarım komşunuz sizden daha fazla hayvansever(!) olmaz da çocuğunuzun şortunu komşunuzun aslanının ağzında görmezsiniz.

 54. ama türkiyedekiler yok mesela dalmaçyalı falan

 55. bu köpekler çidi insan öldürürmü ? ama çok beyendim :)

 56. tehlikeli diyosunuz yasaklanmalı diyosunuz hepsinin fotoraflarında çocuk var küçücük demekki zararsız ama koruyucu bi hayvan. yani yetiştirilmeye bağlı… ;)

 57. abı bencede pıtbull 10 numara

 58. rotwilder

 59. bence dünyanın en güçlü kopğeyi kangal

 60. Aslında bu köpekler dövüş löpeği olarak üretiliyor amam köpeğin yavruluğundan beri verilen eğitim çok önemli yapıları saldırgan olsada çok uysal olarak eğitilebiliyorlarda onları asıl trehlikeli yapan insanlar ve belediye onları uyutmaktansa üretenlere daha yüklü bir ceza verse (hapis gibi) ve hayvanları dövüştürenlerede yüklü bir ceza verilse (hapis) bu olaylar çok azalır belkide yok olur ama çok uysal bir hayvan bile eğer çok kötü ortamlarda kalır kötü eğitim alır ve hiç sevgi görmezse saldırganlaşabilir.Kısacası pitbul vb. köpeklerin kötü ün kazanmalarının asıl sebebi insanlardır

 61. Aslında bu köpekler dövüş köpeği olarak üretiliyor amam köpeğin yavruluğundan beri verilen eğitim çok önemli yapıları saldırgan olsada çok uysal olarak eğitilebiliyorlarda onları asıl trehlikeli yapan insanlar ve belediye onları uyutmaktansa üretenlere daha yüklü bir ceza verse (hapis gibi) ve hayvanları dövüştürenlerede yüklü bir ceza verilse (hapis) bu olaylar çok azalır belkide yok olur ama çok uysal bir hayvan bile eğer çok kötü ortamlarda kalır kötü eğitim alır ve hiç sevgi görmezse saldırganlaşabilir.Kısacası pitbul vb. köpeklerin kötü ün kazanmalarının asıl sebebi insanlardır

 62. Aslında bu köpekler dövüş köpeği olarak üretiliyor ama köpeğin yavruluğundan beri verilen eğitim çok önemli yapıları saldırgan olsada çok uysal olarak eğitilebiliyorlarda onları asıl trehlikeli yapan insanlar ve belediye onları uyutmaktansa üretenlere daha yüklü bir ceza verse (hapis gibi) ve hayvanları dövüştürenlerede yüklü bir ceza verilse (hapis) bu olaylar çok azalır belkide yok olur ama çok uysal bir hayvan bile eğer çok kötü ortamlarda kalır kötü eğitim alır ve hiç sevgi görmezse saldırganlaşabilir.Kısacası pitbul vb. köpeklerin kötü ün kazanmalarının asıl sebebi insanlardır

 63. benım 4 tanepıtbulum 2 tane dogo 1 bull terrıerım var ve onlara ılgımı alakamı verıorumkı zararlarınıda ne kendıme ne cevreme yok dovus ıcın yetıstırmıyorum gayette cok ıyı anlasıyorum kopeklerımle bazen saatlerımı ayırıyorum egıtmek ıcın bazen ınsan laftan anlamaz ama onlar laftan anlıyolar cunku ona gore egıttım dıs ulkede kımılerı aslan kaplan tıhsah lan bakan okadar yırtıcıda neden sahıbıne zaraı yok suan ıyı egıtılmemıs bır cocuk dahıl annesını babasını kardeslerını oldure bılıo cunku egıtım gormemıs cocuk hayvanlarda ogle egıtmedınmı muhakkak bıgun zararını gorursun suan ıcın kopeklerım benım herseyım onlar ıcın ev tuttum kendı evımın bahcesı kucuk olduhundan suan bakıyorumkı kopekler bazen ınsanlkardan daha akıllı oluyular

 64. alman kurdu ve pıtbull tabıkı bırde dogo kangal bu köpeklerden akıllı deyıl kangal gece aktıf olan bır köpektır neden dunyada kangal polis köpeklerı yok bu herseyın kanıtı bence alman kurdu 1 NUMARA

 65. köpek delisiyim

 66. bence bu kopeklere eziyet etmemeliler ha pit bull ha baska bir kopek onari zarar verilmemeli

 67. meraba arkadaslar benim bu yasaklan mıs köpeklerdenyok ama akıllı bi köpeğim var türü canecorsa

 68. rottwayler yok bu ne biçim iş

 69. bence en guzel en ıyı dost pitbulllardır…

 70. Kangal polis köpeği değil hiçbiyerde demekki akıllı değil diyen arkadaşım.Kangal lider karakterli bir hayvandır.en üst seviyede zekaya sahiptir.vereceğin her komutu değerlendirir uygunluğuna karar verir. kangal şaklabanlık yapmaz, palyaçoluk bilmez. senin baban var ? sorsak başımın üstünde yeri var dersin dimi? baban senin sahibindir ? ama eve gittiğinde sana deseki oğlum bi kalk ayağa ? sende kalksan otur dese oturursun.ama bunu bir kez yada 2 kez yaparsın 3 üncüye babanı sorgularsın .neden böle yapıyoki ? ne gereği var diye ve babana muhalif olursuın.kangalda böyledir .palyaçoluk yapmaz.bundan dolayı lider özelliklerine sahiptir ve asla polis köpeği olmaya elverişli değildir. KANGAL ASİLDİR…

 71. bız ınsanalar köpeklerın genlerıyle oynuyoruz ondana sonra bı köpek ıyı mı köpek kötü mı dıyıyoruz böyle olmaz herseyı ınsan oglu yapıyor pıtpul dıye bır ırk yoktu köpegın genıyle oynadılar bence burda en suclu ınsan oglu dunyaya bakarsan görürsün mantıklı ınsan sana soyluyorum senın gıbı cahıllerle dolu bızım ülkemız

 72. metın kerdes senın babanda senıngıbı cahıl galıba sen bana kalkıp gankalı översen sen hıç bırsey bılmıyon ben cahıllerle tartısmam

 73. bence pıtbuul gankaldan hem daha sadık hemde daha cesur ufak tefek olmasına regmen sahıbını ölesıye korur savasci bır köpek

 74. bence köpeklerin hiçbiri yasaklanmamalı onların da canı var
  benim de evimde pitbull um var
  çok fazla vahşi değil
  sadece 1 arkadaşımın kolunu yedi
  o KADARRRR …

 75. bence tüm köpekler harikadır ve bazı veya hiçbir köpek ırkı avlanmamalı ve beslenmelidir.

 76. mence 10,5,4 qorxuludu

 77. bu köpeklerin hepsini toplasan bir saf kangal etmez

 78. öncelikle 1 numaralı resimdeki köpek bullterrier pitbull deil yanlış foto koyulmuş onun dışında benimde 3 yaşında kaslımı kaslı erkek bullterrierim var forumlarda bu cins vahşi olarakmı gözüküyor bilmiyorum ama ben ne dövüştügnü nede birine saldırdıgnı gördüm aksine kimi görse köpek yada insan kuyruk fıldır fıldır vede çok komik kediye bile hırlamıyor ben bu hayvanın saldırabi,lme ihtimali oldugna inanmıyorum sadece tipinde var gerisi hikayee

 79. hacı şimdi siz bu ırkları vay efendim işte iyi eğitilirse saldırgan olmaz işte aslında çok zararsız uysal köpekler diyosunuz da herkesin bu ırkları uysal bi şekilde yetiştireceğinden emin misiniz bu köpekler çok saldırgan köpeklerdir ve siz ne kadar uysal bir şekilde eğitirseniz eğitin ki bazen sizin kontrölünüzden çıkabilir ve de sonuç kaçınılmazdır siz ne kadar iyi eğitim verirseniz verin amma velakin saldırganlık bu köpeklerin geninde vardır ve de birgün size de saldırıp cani bir şekilde parçalayıp öldürmeyeceğinin garantisi var mı lütfen böyle saldırgan ırklar besleyip insanlar için tehlike oluşturmayın ve de bu ırkları savunmayın bana bu ırkları besleyenler hayvansever değil GENELLİKLE kendini bile korumaktan aciz bu köpekleri adeta kendinin bir fedaisi gibi yakın koruması gibi görüp kıçını kollaması için yetiştiren insanlardır

 80. benimdde argentino dogom vardı komşularımız onu sitteden atma isteğinde bulundular ve sonunda köpek kayıplara karıştı ne olduğunu bilmiyoruz

 81. bence hiç bir köpek vahşi değildir önemli olan ona nasıl yaklaştığın ve en önemlisi yetiştirme bu çok önemli bi nokta benim bir dogo arjantin birde beyaz alman kurdum var ikiside akıllı olmalarına ragmen saldırganlarda sizin ne şekil yaklaşmanıza bağlı köpekler vahşi değildir vahşi yapan bizleriz yapan bizleriz

 82. burdan (mantıklı insana ) sesleniyorum sen mantıklı düşünmeye devam et senin gibilerin işi düşünmek ha bide hayvanlara düşman olmak senin mantıgın bukadar çalışır silahıda kullanmasını bilirsen kimseye zarar vermez ama senin gibi mantıklı düşünenler kuş tüyünü bile zaralı hale getirir onunda ucu sivri oda adam öldürür kullanmasını bil yeterki aklıma gelmişken bizim bi kanarya var yiyorsa gel bi elini uzat bak parmklarını nasıl parçalıyor bu kanaryanın ismi ise cellat pittbuul kadar tehlike saçıyor

 83. SAHİPLERİ BANA HİKAYE ANLATIR,AMA KÖPEK HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLER.

 84. dunyadakı hıc bır köpek kavgacı köpek deyıldır nasıl ınsanlar dünyayı bu hala getırıyorlar köpeklerde maalesef aynı dunyadakı bır kactane kendını milmez bılım adamı çıkıyor köpeklerın genleriyle oynuyor köpek beslemeye gelınce kımısı gangal besler kımısı pıtpul besler kımısı alman kurdu bu tamamen köpek sevmeye baglı

 85. ayyy ne biçim köpekler var öyle ıyy bizim köpeğimz rodvaydır saldırgan değil ve yasak değil

 86. bence hicbir kopek saldirgan deyildir sadece bu kopeklerin bazilarini dovus kopegi olara kullaniniliyor eger bu kopekleri kucukken iyi eyitseniz bu kopeklerle hic bir sorununuz olmaz.bide bunu demek istiyorum. sonuncu fotoqraf pitbull terier deyil bullterier dir. ben gurcistanda yasiyorum.2 aylik bir kopegim var dunyada hic taninmiyor ama sanirim cinsi sharik . ayrica kopek delisiyim tum kopek cinsleini severim sadece maltese gibi kopekleri pek sevmiyorum daha cok iri kopekleri severim. En cok sevdiyim kopekler bunlardir:rotweiller,kangal,doberman,argentino dogo,alman coban kopegi,pitbull, cane corso. benim bu kopeklerden hicbiri yok. dediyim gibi hicbir kopek saldirgan deyildir bu kopekleri kotu eyitenler oyledir!!!!!!!!!!

 87. sımge senın yapcagın yoruma sıcayım ayyyy kopeyım rodvaylır demıs aq malı

 88. ben dogo argentino almaq istiyorum bana ne meslehet gore bilersiz ?https://www.facebook.com/hikmet.ehmedzade.5?ref=tn_tnmn yorumunuznuzu bu face adresini gonderin induden cok sog olun

 89. amerikan pitbull terier diyon bull terier fotagrafı koymuşsun

 90. yalnız bir düzeltme yapmam gerekiyor Amerikan Pitbull Terrier yazdığınız köpeğin fotoğrafındaki Bullterrier yani fotoğraftaki Bullterrier ile Amerikan Pitbull Terrier farklı ırklardır bilginize..

 91. 1. köpeğin fotosu yanlış olduğu için yanlış bilgilendirme var bu yazıları okuyanların %50 si bilmiyor olsa bullterrier düşmanı olacak gerçi insanların çoğu yanlış bilgili bu konu da ama neyse bilimsel bir araştırmaya göre en çok ısırma içgüdüsüne sahip köpek cocker cinsidir ama güçlü olmadığı için haber olmamaktadır ,
  ne yani bu köpeklerin suçu güçlü olmak mı ? SAÇMALIK…

 92. Benim DOGO Argentino kopeğim var kız ve cok iydir bence bu kopekler yasaklanmamalı evet aslanlarla karşılaştırıyolar ama onlar cok uysal ve bebekleri severler.

 93. yaşasın köpek dövüşlerii !! dunyanın en guclu kopeği presa canario çatır çatır kedi köpek yio tavsiye ederim !!.

 94. ata sen deli misin o dediğin işkence oluyo var ya bu arada bence polis bu olanlara on sekiz bin lira ceza kesmeli ama asıl işi polise bırakıyorum

 95. ayrıca ata sen bi uzman tv yaz googleye bak bakalım köpekler kedi yiyo muymuş

  bu arada hani en yırtıcı dediğiniz rottweiler var ya onlar iyi eğitilirse kedilerle arkadaş olabilirler

 96. bunların hepsi yanlıs ılk sırada kangalın olması lazım bunlar sadece yabancı kopeklerı koymuslar turk kopegı olan kangal dunyanın en tehlıkelı ve en guc kopegı dır sadece sahıbıne baglı olarak hareket ederler yetmez mı ??

 97. Cogu yorum alkislanasi.. Boyle irklari yetistirerek ziyadesiyle sevap kazaniyor ticaretci arkadaslar. Turkiyede 4 cins ve o cinslerin melezleri yasaklandi, ama kim dinliyor yasagi? Yalova da İl oldu kaymakam falan da kalmadi ki.. Insanlari sucluyorsunuz, yahu hirsizin hic mi sucu yok? Govde gosterisi yapacagiz diye masum insanlar ve hayvanlarin canini yakiyorsunuz. Bir yorumda demis ki arkadas ’4 kopegin arasina girdi beni korumak icin’ devami yok. Ne oldu acaba o 4 kopege? Baska baska yorumlarda da ‘Siz saldirmadikca, tehlike hissetmedikce, v.b…’ ne guzel adrenalinime engel tusu var zaten cantamda, sizin kopeklerden birini gordummu basiyorum, kopek sakin-ben sakin. Sakamisiniz arkadaslar siz? Tehlike tehlikedir.. Kendi beynine hukmedemeyen insanlar, kopege otorite ile hukmedecek!! Damdam dusmeden damdan dusenin halini anlayamazsiniz.. Insaallah damdan dusersiniz…

 98. bence pitbullar yasak olmasına dahil hala besleyenler var lütfen beşlemeşinler kaç kişinin canını yakıyorlar.

 99. benimki doberman tam bir bekçi köpeği gibi bişey talimat verirsen bir pitbulu bile öldürebilir

 100. bence bunların arasında gull dong ve bully kutta olması lazım gull dong savaştığı köpeği öldürdükten sonra yemesiyle biliniyor :D

 101. Presa Canario dediğiniz köpekden beylikdüzünde bir tane vardı..
  Sahibi olan kızla konuştuğumda şunları anlatmıştı.

  Köpek inanılmaz cana yakın ama sokağa parka insanın olduğu hiç bir ortama sokmamak gerekiyor ne kadar alışırsa alışsın, İkinci bir insanın komutunu takmıyor bile ve tanımadığı biri sevmeye kalksa komuttan çıkıyor direk saldırı moduna geçiyor, Bakımı imkansız gibi birşey. Eve misafir dahi kabul etmiyomuş bu nedenle barınağa vermeyi düşünmüş ama barınaktaki adamlardan biri hayvar sever bir tip olduğğundan dolayı köpeği uyuturlar sakın verme deyince vazgeçmiş .

  Kısaca şunu söyliyeyim ne olursa olsun bu köpek şehir merkezlerinde bakılmaz varsa köyünüz gidin bakın derim ama şehirlerde çok tehlikeli..

 102. Presa Canario cinsinin Pittbull ve Mastiff kırması oldugunu yazmışsınız ama yanlış bilgidir. Majorero – İspanyol Portekiz çoban köpeği – ile adalara sonradan getirilen Molesser cinslerinin çiftleşmesi sonucunda türemiştir. Yani pitbulla falan yakından uzaktan ilgisi yoktur…..

 103. Bu köpeklerin hepsi tehlikeli. Tabiki bunun sorumlusu köpekler değil. Aslında bu köpeklerden daha tehlikeli olan Sahipleri. Bu köpekler parkta bir insana saldırır hayatını karartırsa bunun sorumlusu kim olacak. Ayrıca sevgiden bahseden sözümona hayvanseverler yüzünden bazı semtler köpek pisliğinden geçilmez oldu. Köpek beslemenin yaygın olduğu medeni ülkelerde köpek sahipleri köpekleri sokağa pislik yaptığında temizler. Ama ülkemizdeki köpek sahiplerinin böyle bir hassasiyetleri yok. Madem ille de besleyeceksin bari sokakları kirletme…burada yine köpeğin suçu yok. Zira hayvanı doğal ortamından alıp apartmanda yaşatır sonrada dışkı üretme denmez…zavallı hayvanlar zaten esir hayatı yaşıyorlar…

 104. tüm ırklara genel olarak baktığınızda bence ortaya tek bir sonuç çıkıyor. Kötü köpek yoktur, yanlış sahip vardır

 105. bence hem kötü insanlarında bu köpeklerin vahşi olmasında etkisi var ama bir köpek bakılacaksa golden sibirya kurdu gibi uyumlu köpekler bakılmalıdır

 106. slm.ben bir ırk üretmek istiyorum.bandog ile kocakafa rottweileri çiftleştirip onlardan olan kobay ilede.danua ve wolfdoğ u çifleştiririp ve bunlardan olan kobayı (degişik bir ırk vermek istiyorum)ama benim iki köpegim eksik DANUA ve BANDOG bulmam gerek.çok akıllı bi wolf um var.koca kafa da cok sakın köpek.ismi paşa ne olur yardım edin ırk ın ismini beraber secebiliriz yardımcı olursanız 2.senede net bir ırk a kavuşuruz

 107. 6 numaranın genlerinde sivas kangal var heralde benziyolar-birde listede olmayan TİBET MASTİVİ

 108. bence hepsi çok sevimli ben köpekleri çok severim aynı zamanda çok ii bakarım aslında korkulacak bişe değil bence yasaklanması değilde sahip çıkılmamış köpek ırkları desek

 109. yorumunu okuduğum bir çok insan gerçekten embesil… kötü olan insanlardır,köpekler değildir… köpeklerden bir bok olmaz diyen zihniyet,sizlerden ne bok oluyor? hayvan dostluğu konusunda en ufak bir deneyimi olmayanlar kısa kessinler,bir çektirin gidin mümkünse….

 110. presa canariolar kesinlikle pitbull ve mastif melezi değildir. bu çok yanlış bir bilgi. bu ırk koruma altına alınmış bir ırktır. Kanarya adalarının yerel köpeğidir, internetten toplama bilgi olmuş bariz belli oluyor. dünyada kimde nerede kaçtane varsa hepsi kayıt altına alınmaktadır. 1960 yıllarına kadar şeceresi olan birsürü presa canario var Türkiyede. bilinçli yetiştirilen birkaç köpekten biridir… zannedildiğinden çok daha güçlüdür. hareketleri ve çevikliği kedigillere çok benzer. bendeki presa canario 70cm. ve 72kg gelmekte ve 80kg yi görecek daha. ve şu anda 3 metrelik engelleri rahatlıkla aşabiliyor. bana soracak olursanız benim fikrim bu tip köpekler ruhsata tabi olmalı. (besleyecek kişinin : sicil kaydı- 24 yaşından küçük olmaması- 65kg dan hafif olmaması- ve köpeği ile iletişimi uzmanlar tarafından gözlemlenerek onay verilmesi vb.) ve ayrıca besleyeceği yerin müstakil ev bahçesinde 25metrekare kafes içinde, veya benzeri şartlarda, dolaştırılacağı zamanda kesinlikle kaliteli onaylı ağızlık kullanılması gibi şartlarla izin verilmeli.

 111. dünyanın en güçlü 4 köpeğini söylüyorum;
  1.ruş çoban köpeği
  2.malaklı
  3.kangal
  4.akida

  bende akida var 1 dişi 1 erkek yani 1 çift

 112. 1 numarada neden bull trerier var

 113. dünyada gördüğüm en vahşi deşhet verici cinsiyetli köpek ırkıydı hayretler içinde kaldım.

 114. bence onlarında gezmeye ve özgür olmaya hakkı var. çünkü onlarında canı var.beslenmemeleri çok yanlış.

 115. 2-3 kişinin kıçının ısırılması sakıncılı değil.

 116. Amerikan pittbull terrier bendede var

 117. dünyanın en güzel köpeği dogo argentino

 118. tamam bu ırkların hepsini birer-birer yasaklasınlar.mesela pit bulları diyelim yasaklasınlar.dünyanın 230 devletinde de yasaklansın bu ırk.ee n’apıcaklar.dünyanın her noktasında yasaklanmış bir ırkı ne yaparsınız? uyutursunuz (iyne yapıp öldürürsünüz). ee noldu şimdi gene suç insanda.bir az düşünün.

 119. çok güzel benimde olmasını isterdim

 120. Bunun köpeklerle değil,sahipleriyle ilgisi var
  ve pıtbull bir kırma köpek olup acıyı çok az hissederler

 121. Slm ben dede dogo var disi yeri geldiginde cok asi yeri geldiginde cok yummusak kopek benim cocugum kopegi at gibi kullaaniyor yannni arkadaslar hersey yetistirmeyle alakali yetis mesini bilmeyen kopek beslemesin derim son bisey daha hayvan sevmeyen insanda sevmez

 122. Beni 13 yaşındayken pitbull ısırdı hatta 18 tane dikiş atıldı nedeni iste köpeği dövüş için hazırlamış resmen yaralar falan vardı hayvan görünce içgüdüsel olarak saldırdı bu şu demek her köpeğin agresif yönü var sonuçta köpek o insan gibi beyni yok eğitime dayalı hareketleri katil köpek haberleri yüzünden insanlar tedirgin bu konularda o yüzden insanlar bilinçlendirilmeli şuan benim dogo köpeğim var ve olağanüstü uysal cüssesine bakmadan ufacık kedimler tüm gün oynuyo ailemde kalabalık kısacası herşey sahipte bitiyor yani

 123. hen iyi kopek sivas kangalı

 124. Bence hayvanların yasaklanması doğru bir şey değildir. Hayvanlar sadece kızdırıldıklarında tepki verirler. Eğer insanların zararları bu yönde olmasaydı onlar da bu tepkileri vermezlerdi. Yani asıl suç köpeklerde değil.

 125. pitbull un zekasını övenler bile var bazı sitelerde..çok zeki olduğu yönünde ..yok artık.. bir golden RETRIEVER ile pitbull ya da alman çoban köpeği ile pitbull arasında dağlar var..tabi ki bu hayvanın suçu değil.. onu melezleyerek o hale getirene kadar çabalayan insanlarda..tipi bile köpekten çok yaratığa benzeyen bir canlıyı beslemek ego tatminidr..

 126. çokgüzel beğendim.