Kas
18
2010

90′ların En İyi 10 Romantik Pop Şarkısı

baslikkk
Ne güzeldi 90′ların Türkçe Pop Müziği. Bunun aksini söyleyebilecek biri var mı? Biz 90′ların çocuklarıyız. Olmayanlar da bu şarkıları bir daha dinlesinler. Böyle şarkılar artık gelmiyor. Ya da geliyor ama aynı tadı mı vermiyor acaba bize? İşte size 90′lardaki en iyi romantik Türkçe Pop Şarkıları… Bu sıralamanın oldukça zor olduğunu söylemek zorundayız. Siz de en iyilerinizi paylaşabilirsiniz.
10
Ferda Anıl Yarkın – Sonuna Kadar
İşte 10.sıradan hızlı bir başlangıç yapıyoruz. 90′lı yılların en iyi türkçe pop romantik şarkılarından biri… Sonuna Kadar geldim aşkın….
9
Burak Kut – Bebeğim
Burak Kut şimdilerde hiç ortalıklarda olmasa da bu şarkı 90′lı yılların hatırı sayılır şarkıları arasında 9. sırada yerini alıyor.
8
Kenan Doğulu – Kurşun Adres Sormaz Ki
Kenan Doğulu sadece 90′lı yılların değil 2000′li yılların da popüler şarkıcılarından biri. Ama sanki eski şarkıları daha güzel.
7
Murat Kekilli – Bu Akşam Ölürüm
Bu şarkı o yıllarda birçok insanı intihara yönlendirdiği gerekçesiyle tartışılmıştı. Bu tartışmaları bir kenara bırakın ve dinleyin. Bu şarkı 90′ların en iyi şarkılarından biri…
6
Niran Ünsal – Haktan
Niran Ünsal’ı da artık pek ortalarda göremiyoruz. Ama bu şarkısıyla listemize girmeye hak kazanıyor.
…Reklam arası…5
Sibel Alaş – Adam
Durupta söylemediğin adımsa, gizli kapaklı sevda türküleri tuttursam da ben, telli duvaklı yanıma korlar mı adam seni …. Ve böyle gider. Klibi de şarkısı kadar başarılı sayılıyordu o senelerde.
4
Sertab Erener – Lal
Sertab Erener bu listede mutlaka olmalıydı. 201O senesinde olduğu gibi 90′lı yıllarda da her şarkısı çok güzeldi.
3
Kerim Tekin – Kar Beyazdır Ölüm
Kerim Tekin artık yaşamıyor. Bu yüzden yaşı daha küçük olan insanlar onu tanımayabilir. Ama bu şarkıyı mutlaka dinleyin!
2
Yıldız Tilbe – Vazgeçtim
Yıldız Tilbeyi sevebilirsiniz ya da sevmeyebilirsiniz. Ancak iyi olana hakkını vermek lazım. Bu yüzden Yıldız Tilbe’yi Yıldız Tilbe yapan bu şarkısı listemizin 2. sırasında.
1
Sezen Aksu – Vazgeçtim Gözlerinden
Sezen Aksu’suz bir liste düşünülemezdi. Bu şarkısı O’nun en iyi romantik şarkılarından biri.
 
 
 

90′ların En İyi 10 Romantik Pop Şarkısı için 3 yorum var

Sen de fikrini söyle!

  1. Burak Kut şarkısını yakıştıramadım :-( 90 lı yıllarda türk pop u yıkılıyordu…burak kut yerine her kafada en az 30 tane parça geçer…bnim ilk aklıma gelenler deli mavi ve devlerin aşkı !!! diğerlerine de haksızlık olmasın ilk aklıma gelenler…

  2. Hulya Avsar’in soylediği “sensiz kaldim” da bunlardan biri olabilir bence..

  3. Deli mavi